Lazer Yaptırarak Cilt Gençleştirme

Lazer Yaptırarak Cilt Gençleştirme

Lazer ile cilt üzerinde birikmiş ölü deri tabakasını temizletebilirsiniz. Lazer ile cildinizin yüzeyinde bulunan renk bozukluklarını giderme, ince kırışıklıklardan kurtularak cildi gençleştirme yaptırabilirsiniz.

Bayanların cildi yoğun ve yıpratıcı iş yaşamı yüzünden zamanla yıpranır. Yirmili yaşların bitmesi ile ciltteki yıpranma izleri oluşmaya başlar. Zaman içerisinde deri incelir ve sarkma gözlemlenir. Tam olarak da bu sebepten ötürü lazer ile cilt gençleştirme işlemi bu sorunları çözmek için kullanılmaktadır.

Lazer; doğru şekilde lazer cihazları kullanmanın eğitimini almış kişilerce yapılmalıdır. Lazerle gerçekleştirilen cilt gençleştirme sonrasında cildinizdeki lekelerden de kurtulmuş olacaksınız. Burada altını çizmek gerekir uzmanınca kullanılmayan lazer cihazı ciltte kalıcı iz oluşmasına sebep olmaktadır. Yanlış kişiler elinde lazer cihazları güzelliği bozan leke kalması sonucuna sebep olmaktadır.

Doğru şekilde lazer uygulaması sonrasında çok kısa bir süre içinde etkisini gösteren ve başarılı sonuçlar ortaya koyan lazer yöntemi hakkında daha fazla bilgi edinerek, uygulama öncesinde detaylara göz atabilirsiniz.

Lazerle Cilt Gençleştirme Uygulaması

 1. Cildin lazer uygulanacak olan bölgesindeki sorunlar tespit edilmeli ve buna yönelik tedavi programı geliştirilmelidir.
 2. Cilt bakım uzmanı tarafından uygun lazer tedavi süreci belirlenir ve ardından uygulama sürecine geçilir.
 3. Cilt gençleştirme tedavilerinde cilt altına çeşitli sıvılar eşliğinde uygulama sağlanır.
 4. Cilde uygulanan nemlendirici ve yumuşatıcı kremler lazer ışınlarını deri altına daha net ileteceği için uygulama öncesinde cilt iyice temizlenir ve ardından gerekli materyaller masaj yaparak cilde sürülür.
 5. Tüm bu işlemlerin ardından lazer ışınları vücuda uygulanmaya başlanır.

Lazer İşleminin Ardından İyileşme Süreci

Lazerle cilt gençleştirme işlemi sırasında herhangi bir cerrahi operasyon gerçekleştirilmediği için iyileşme için bekleme söz konusu değildir. Cildin sorunlu bölgelerine ultra-viole ışınlar gönderilerek deri altındaki yağ tabakasının parçalanması işlemi, yağ dokuları yakılabilecek hale gelene kadar birkaç seans uygulanabilmektedir. İşlemin ardından günlük yaşamınıza dönmenize olanak sağlanmaktadır.

Lazerle Cilt Gençleştirmenin Faydaları Nelerdir ?

 • Deri altına uygulanarak buradaki yağların parçalanması ve yakılabilir hale gelmesini sağlar.
 • Cilde canlılık kazandırır.
 • Cildin renk dengesini sağlar.
 • Ciltte meydana gelen kırışıklık ve sarkmaların giderilmesini sağlar.
 • Ciltte meydana gelen aşırı terleme ve yağlanma sorunlarının önüne geçer.
 • Sivilcelere karşı etkili bir çözüm olabilir.
 • Siyah noktaların yok edilmesini sağlar

Lazerle cilt gençleştirme işleminde olumlu sonuçlar almak için yaklaşık 6 seans uygulanması gerekir. Cilt üzerindeki soruna bağlı olarak etki süresi tek seansa kadar düşebilir. Tedavi sonrasında 2 aylık süre sonunda başarılı sonuçlar gözlemlenebilir. Cildinizdeki olumlu yönteki gelişmeler zaman içinde ortaya çıkar. Yaşlılığa bağlı lekelerde azalma, cildin daha canlı bir renge kavuşması, ince çizgilerin giderilmesi ve geniş gözeneklerin küçülmesi gibi etkiler kısa bir zaman içinde gerçekleşmektedir.

Lazer Sonrasında Mutlaka Dikkat Etmelisiniz

Cilt gençleştirme amaçlı lazer uygulamasından sonra 1 hafta oldukça önemlidir. Cilt bu süre içinde korunmalı ve dikkatle bakılmalıdır. Eğer Lazer tedavi yaptırırsanız lazerin olumsuz etkilerinden korunmak için güneşe çıkmamalısınız. Çünkü lazer sonrası cilt hassaslaşmaktadır. Fakat günümüz hayat şartlarında eve kapanmak mümkün olmadığı için güneşe çıkmadan önce mutlaka güneş kremi sürmelisiniz. Aksi takdirde cilt üzerinde güneş yanık lekeleri oluşabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

 • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler