Limon Doğal Bir İdrar Söktürücü Mü?

Limon Doğal Bir İdrar Söktürücü Mü?

Doğal idrar söktürücüler için hem internette, hem çeşitli dergi ve kitaplarda hem de çeşitli televizyon programlarında bir sürü bilgi mevcut. Yulaf, maydanoz, marul, kuşkonmaz, patlıcan gibi besinlerin idrar söktürücü olduğu bilinse de internette limon hakkında yazılan pek çok bilgi aklımıza Limon doğal bir idrar söktürücü mü? Sorusunu getiriyor.
Limon Doğal Bir İdrar Söktürücü Görevini Görür Mü?
Üzüm, havuç, salatalık, karpuz gibi doğal idrar söktürücülere limonu da eklememiz mümkün. Sıcak veya ılık suyla birlikte tüketildiğinde idrar çıkışını arttırarak kolay idrara çıkmanızı sağlar. Vücudu aşırı ödem yapan kişiler için özellikle limon, doğal bir idrar söktürücü görevini gösterir. Ödem şikayetiyle başa çıkmaya çalışan birçok kişinin limon suyu tüketerek rahatladığı biliniyor. Bununla birlikte limon vücuttaki zararlı bakteri ve toksinlerin atılımını kolaylaştırmasıyla da oldukça faydalı bir karışımdır.
İdrar söktürücü özelliğe sahip olan limon vücutta su atılımını gerçekleştirip, aynı zamanda su kitlesini azaltıp kısa vadede kolaylıkla zayıflamanızı sağlayabilir fakat bu kilo kaybı gerçek anlamda bir zayıflama anlamını taşımıyor.
Limonun Faydaları
Limonun bir diğer faydası da karaciğerin safra üretimini arttırarak yağların sindirimini kolaylaştırmasıdır. Bu özelliği ile de limon diyet listelerini süsleyen bir detay olarak bilinmektedir. Limon diyeti adı altında gerçekleştirilen bu diyetlerde limon suyu başrolü oynuyor.
Doğal bir idrar söktürücü olmasının yanı sıra limon idrar yolu enfeksiyonlarına da oldukça iyi gelen doğal bir mucize. Özellikle sürekli tekrarlanan sistitlere karşı uzmanlar limon suyu tüketimini destekliyor.
İdrar söktürücü özelliği yanında limon suyunun binlerce faydası bulunmaktadır. C vitamini yönünden zengin olan limon stresle başa çıkmanıza yardımcı olabilir çünkü stres bağışıklık sistemimizi düşürür ve C vitamini bağışıklık sistemini güçlendirmede oldukça etkilidir. Her sabah bir bardak ılık limonlu su içmek sindirim sistemindeki toksinleri atarak mide yanması, şişlik vb. rahatsızlıkların oluşmasını engeller.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler