Limon Suyu Cilt Rengini Açar mı?

Limon Suyu Cilt Rengini Açar mı?

Limon Suyu Cilt Rengini Açar mı?

Limon Suyu Cilt Rengini Açar mı?

Evet, limon suyu cilt rengini açar, ancak aynı zamanda cildin kurumasına neden olabileceği için dikkatli kullanılmalıdır. Taze sıkılmış limon suyunu güneş lekeleri ve sivilce izleri için de kullanabilirsiniz. Cilt rengini açmak için mutlaka taze sıkılmış limon suyu kullanmalısınız çünkü hazır limon suları çeşitli gıda kimyasalları içerdiğinden alerjiye neden olabilir.

Limon Suyuyla Cildin Rengini Açma

Limon suyunun cildi kurutmaması için 1’e 1 oranında suyla karıştırılması gerekiyor. Limon suyunu yüzün genelinde değil de sadece lekelerin üzerinde kullanacaksanız direk uygulayabilirsiniz.Yüzün geneli içinse 1 limon suyunu yarım bardak suyla karıştırıp yüzünüze sürün. Limonu yüzünüze sürmeden önce tahrişe yol açıp açmadığını boynunuzun bir kısmına sürerek test edebilirsiniz.Limon suyu yüzünüzde 15-20 dakika beklettikten sonra bol ılık suyla yıkayın ve nemlendirici sürün. Bu uygulamayı istediğiniz sonucu alıncaya kadar her gün yapabilirsiniz.

Uyarılar

Limon suyunu mutlaka suyla inceltin, çünkü limonun asitli yapısı cildinizi tahriş edebilir.Limon suyunu yüzünüze sürdükten sonra cildiniz çok kuruyorsa balla karıştırarak kullanabilirsiniz. Bal cildi nemlendirir ve kurumasını önler.Limon suyunun gözünüze gelmemesine dikkat edin.Ayrıca limonu sürdükten sonra güneşe çıkmamalısınız çünkü cildinizin güneş hassasiyeti limon nedeniyle artar. Güneşe çıkmanız gerekiyorsa mutlaka yüksek koruma faktörlü güneş kremi kullanın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler