Makyaj Hataları

Makyaj Hataları

Makyaj hatası her kadın tarafından yapılan ve bilinmesi gereken önemli bir konudur. Güzel gözükmek isterken yapılan makyaj hatası yüzünden etrafınızdan eksi not almayı istemiyorsanız, aşağıdaki makyaj hataları konularında çok dikkatli olmalısınız.Makyaj, bayanların vazgeçilmez bir huyudur. Huydur diyorum çünkü makyaj bir süre sonra huy haline gelip, makyaj yapmadan çıkamam düşüncesine kadar gelmektedir. Bu nedenle bu huyumuzun en önemli unsurlarından olan makyaj hatalarına son derece dikkat etmemiz gerekir. Eğer sizde makyaj yaparken büyük makyaj hatalarından kaçınmak istiyorsanız, aşağıdaki yazılanlara dikkat etmelisiniz.

MAKYAJ HATALARI

Bir düğüne veya bir geziye hatta dışarı çıkacağınız zaman güzel görünmek için makyaj yaparız. Hatta bazen deriz ki, şunu da süreyim yada bunun rengini şu renk yapayım derken büyük bir makyaj hatası yaparız ama neden olduğunu bir türlü çözemeyiz. İşte sizlere bayanların en çok yaptığı 6 farklı makyaj hatasından bahsetmek istiyorum. Bakalım bayanlar en çok hangi makyaj hatalarını yapıyorlarmış.

En çok yapılan makyaj hataları

Yanlış Fondöten Kullanımı Fondöten bir bayanın en çok kullandığı makyaj malzemelerinden birisidir. Aynı zamanda en çok sorun çıkaran bir makyaj malzemesi olarak baştadır. Çünkü cildinize süreceğiniz fondötenin hem ince, hem ten renginize uyumu hemde cildinizde kalıp gibi durmaması gerekmektedir. Unutmayın fondöten sürerken, sadece yüzünüze değil. Eğer sürdüğünüz fondöten yanaklarınıza kadar geliyorsa, boyun bölgenize de sürmelisiniz. Bunun nedeni boyun bölgesinin gözüken yerleri bembeyaz ama suratını fondöten kaplı olursa, yüzünüze maske takmış gibi gözükürsünüz. Özellikle fondötenin rengini tam cilt renginize göre tutturamazsanız ve boyun bölgenize de süremezseniz, işte tam o zaman sırıtacaktır.Belirgin Dudak KalemiBayanların yaptığı büyük hatalardan bir tanesi de belirgin dudak kremlerinin kullanımında ortaya çıkmaktadır. Dudaklarınıza sürdüğünüz ruj ile dudak kaleminizin tonu bir ton bilemediniz bir buçuk ton fark etmelidir. Bir hayal edelim. Kırmızı bir ruj ve çevresine kahverengi dudak kalemi sürdünüz. Bunu palyaçolar çocuklara komik görünsün diye yapıyorlar. Eğer sizde komik görünmek istemiyorsanız, bu makyaj hatasından kaçınmanızda fayda var.Uzun uzun tırnaklarUzun uzun tırnak bırakmakta bir makyaj hatasıdır. Her ne kadar uzun tırnaklı insanları görseniz de aslında hem bakımı hemde hijyeni bakımı zor olduğundan tırnaklarınızı belirli ölçülerde uzatmaya dikkat edip, ölçüyü kaçırmayın. İnanın dışarıdan uzun uzun tırnaklar hoş gözükmemektedir.Kaş alma hatalarıBildiğiniz gibi yüzünüzün güzel görünümünü kaşlar tamamlar. Hatta yüze güzellik katan bir yer olduğundan dolayı, ufacık bir kaş alımı hatası bile duruşunuzu etkiler. Bu nedenle kaş şekillendirirken çok dikkat etmeniz gerekmektedir.Allık kullanımıAllık kullanırken fazla sürmeniz durumunda bildiğiniz suratınızı palyaço haline getirebilirsiniz. Allığınızı en aza indirmek hem cildinize güzellik katacak hemde hafif pembe doğallık getirecektir. Lütfen allık kullanırken abartmayın ve mümkünse allık sürümünü en aza indirmeye çalışın.Uzun ve Şekilsiz SaçlarUzun saçlar iyidir. Ancak uzun ve bakımsız saçlar her zaman size eksi puan katar. Bu nedenle uzun saçlara sahipseniz, muhakkak bakımını ve ayda 1 kere kırıklarını almalısınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Makyaj

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler