Makyaj Yapımı için Gereken Malzemeler

Makyaj Yapımı için Gereken Malzemeler

Bayanların makyaj sırasında, türü ne olursa olun mutlaka ellerinde bulundurmaları gereken bazı temel ihtiyaç maddeleri vardır. Bu durumu özetlemek gerekirse, her bayanın makyaj çantasında daima gece makyajlarında veya ağır makyajlarda kullanmak için ihtiyaç duyacağı koyu renk simli farlar olmasa da olabilmekte; ancak o çantanın içerisinde her daim bir fondötene ihtiyaç duyduğu su götürmez bir gerçektir.

Anlamak istediğimiz profesyonel görününen makyaj yapmak için gerekli malzemeler nasıl sabit ve herkes tarafından aynıise, temel makyaj malzemeleri de aynı şekilde bilinmektedir Bu amaçla hazırladığımız yazıda sizler için temel makyaj malzemelerinizi listeledik. Bu tip konularda öncelikle makyaj malzemelerinin isimleri tam sırayla size anlatacağız ve bir araya getirdikten sonra makyaj için neler gerekli sorusunun cevabı izah edeğiz. OLdukça faydalı ve keyifli bir yazı olduğunu gururla söylemeliyiz sizelere.

Sizde bu şekilde hazırlıklı ve bilinçli şekilde kolay ve el çabukluğuyla yapılan bir makyaj yaparak daha güzel görünme imkanına sahip oalcaksınız. Tüm bu anlatılanların sonrasında söylenebilecek tek şey makyaj malzemeleri isimleri ve ne işe yaradıkları öğrenildikten sonra geriye hiç bir ekstra kalmadığıdır.

Makyaj Malzemeleri nelerdir ve Makyaj Malzemeleri Nasıl Kullanılır?

Kapatıcılar

Bütün amacı ne olursa olsun yapılan makyajın başlangıcı, ilk önce yüze sürülecek olan kapatıcı ile başlamış olur. Bunun sebebi yapılan makyaj için kullandığımız malzemenin, sürmeden önce, sürülecekleri bölgedeki kusurlu yapının bir şekilde ört bas edilmesi ilkesi üzerinden hareket edilir. Kapatıcı dediğimiz makyaj ürünüler renk içeren nemlendiriciler (BB krem gibi), göz altı likit kapatıcıları, göz altı kremsi stick kapatıcılar, çubuk şeklinde sürülen ve kontür yapmaya da yarayan fondötenler, sıvı haldeki fondötenler, pudra ve kremsi yapıdaki fondötenlerdir.

Bayanların cilt yapılarında dikkat etmeleri gereken şey, bu tip bir kapatıcı makyaj ürünü satın almadan önce, ciltlerinde doğal bir görüntü oluşturmak adına ten renklerine uygun olması şartıyla hem mata yakın hem de ciltte bir parlaklık yaratacak bir makyaj ürünü seçmeleri gerekliliğidir. Ayrıca cilt tipinin yağlı mı, karma mı yoksa kuru mu olduğu da aynı şekilde alınan kapatıcının seçiminde çok etkilidir. makyaj ürünüün özelliklerine dikkat ederek hangi cilt yapısına iyi geldiği belirlenip o şekilde alınması gerekmektedir.

Kaş Kalemi

Bayanların sık kullandığı ürünlerden birisidir. Sürülmesi çok da lazım olsa da yine de kullanıldığında güzel bir görünüme kavuşulmasına katkı sağlayan kaş kalemi, özellikle kaş yapısı kendiliğinden seyrek olan bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilen ve doğru biçimde sürüldüğünde çok da doğal bir görüntü yaratan bir makyaj ürünüdür. Üstelik kaş kalemi sürüldüğünde bakış olarak daha derin ve daha çarpıcı bakışlar da elde etmek mümkün olmaktadır.

Nemlendirici Makyaj Ürünüler

Her bayanın makyaj yapsın yapmasın, cildinin güzel bir görüntüye ve dengeli bir nem yapısına sahip olması için kullanması gereken başlıca makyaj ürünüler de nemlendirici makyaj ürünülerdir. Normal şartlarda dış etkenlerden olan soğuk havalar, sıcak havalar, ani mevsim değişiklikleri, cilde bakım yapılmaması ve dengesiz beslenme gibi daha bir çok şekilde örneklendirebileceğimiz sebepler neticesinde cildimizde ciddi bir nem kaybı oluşarak cilt sağlığının etkilenmesine yol açmaktadır. Bu saydığımız sebeplerden ötürü de makyaj çantasında sürekli bulunması gereken makyaj ürünülerden biri nemlendirici bir makyaj ürünüdür.

Kirpik kıvırıcı aparat

Bazı durumlarda rimelin kirpiklerde topaklanma yaptığı ve çirkin bir görüntü oluşturduğu bilşnmektedir. Bu durum ya yanlış bir rimel uygulama tekniği kullanıldığından ya da rimelin boyasının fırça üzerinden toparlanma yapmasından kaynaklanmaktadır. Böyle durumlarda bayanların imdadına kirpik kıvırıcı aparat yetişmektedir. Hem kirpikleri birbirinden ayırarak daha dolgun görünmesini sağlamakta hem de rimel sürülmese dahi kirpiklerin kıvrık ve hoş gözükmesine yardımcı olmaktadır.

Göz kalemi

Göz makyajı konusunda konunun ana ihtiyacı kuşkusuz ki göz makyajıdır. Çünkü kaşlarda da kirpiklerde de nasıl birer görüntü elde edilirse edilsin, asıl vurucu nokta olan bakış derinliği gözlere birebir yapılan makyajla yakalanabilmektedir.

Göz renginize göre seçeceğiniz pek çok renkteki kalemler, göz yapınıza uygun olarak yapacağınız uygulamalarla birlikte çok hoş ve etkileyici bakışlara sahip olmanıza yaramaktadır.

Far

Gözlerde yaratılacak değişik ve hoş görüntülerin oluşturulmasına yardımcı olan bir diğer makyaj ürünü de farlardır. Yine hem likit, hem toz hem de krem şeklinde olabilen farların aynı zamanda pek çok çeşit rengi ve simli gibi türleri de bulunmaktadır. bayanlar hem kendi göz renklerine göre hem de göz şekillerine göre uygun far renklerini belirleyebildikten sonra uygulama aşamasını da başarıyla gerçekleştirirlerse çok hoş bir görüntü yakalayabilmektedirler.

Allık

Yanak bölgesini renklendirerek alımlı bir görüntü yakalanmasına yardımcı olan allıklar, istenirse parlak tonlarda; istenirse pembemsi tonlarda istenirse de şeftali tonlarında makyaj ürünüler şeklinde kullanılabilmektedir. Allık sürülürken esas nokta, fırçayla aşağıdan yukarıya doğru sürülmesi gerekliliğidir.

Rimel

Kirpiklerinizi olduğundan daha uzun, daha dolgun ve görüntü olarak daha güzel gösterebilecek bir makyaj ürünü olan rimel; sağladığı bu güzelliği tamamen kişinin doğru renkteki ve doğru modeldeki makyaj ürünüü kullanmasıyla birlikte sağlayabilmektedir. Öncelikle rimel alınırken doğru rimel fırçası seçimi yapabilmek, kirpiklerdeki dolgunluğu ve güzelliği oluşturabilmek için esas noktadır. Ayrıca pek çok çeşit markanın pek çok çeşitlikteki fırçaları da kimi zaman yayvan dolgunluğa, kimi zaman uzunlamasına dolgunluğa yardımcı olabilirler.

Ruj

Sıradaki malzemele makyajı bitirici ve gayet dikkat çekici bir makyaj ürünü olan ruj; hem dudakları daha canlı, hem daha kalın hem de daha güzel göstermeye yaramaktadır. Likit rujlar, parlatıcılar, besleyiciler ya da katı rujlar gibi örneklendirebileceğimiz pek çok çeşidi olan rujların makyaj türü ne olursa olsun ona uygun bir türü ve reng,i mutlaka bulunmkatadır.

Yukarıdaki sebepten ötürü makyaj çantasından ayrılmaması gereken en önemli malzemelerden biri kuşkusuz ki rujlardemek doğru olacaktır.

Mutlaka bilinmesi Gereken makyaj hilelerini okumak için tıklayın:

http://www.ciltbakimsitesi.com/mutlaka-bilinmesi-gereken-makyaj-hileleri/

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

  • YORUM
Facebookta bizi bulun

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.