Mantarın Cilt Faydaları Nelerdir ?

Mantarın Cilt Faydaları Nelerdir ?

Mantarlar; az bilinen oldukça faydalı cilt bakımı ürünlerinden birisidir. Cildinizi korumak istiyosanız gerekli olan D vitamini, selenyum ve antioksidanlar bakımından zengindir. Cilt kremleri, cilt güzelliği ve cilt serumları için temelde mantarlardan elde edilen ürünler kullanılmaktadır.

Açıklamak gerekir ki mantarların bu denli yoğun kullanım alanına sahne olmasının sebebi doğal bir nemlendirici olması ve güçlü antioksidan özelliğini içeriğinde barındırmasıdır.

Genc Kadin ve Mantar

1- Cildi Korur ve Nemlendirir

Mantarlar, cildinizi dolgunlaştırır ve içerdiği hyaluronik asit ile cildinizi nemlendirir. Ayrıca mantarlar, yaşa bağlı oluşan kırışıklıkları ve ince çizgileri azaltır. Mantarlar, cildinizi nemlendirici ve dolgunlaştırıcı etkiye sahip polisakkaritleri içerir. Cilde, pürüzsüzlük ve yumuşaklık kazandırır.

2- Aknelerin Yoğunluğunu Azaltır ve Tedavi Eder

Mantarda D vitamini yüksek miktarda bulunur. Mantarın bu özelliği lokal akne tedavisinde oldukça etkilidir. Bundan dolayı mantar özü, akne tedavisi için üretilen cilt bakım ürünlerinde kullanılmaktadır.

3- Doğal Cilt Rengini Açıcıdır

Bazı mantar türleri, doğal bir cilt açıcı olan kojik asit bileşiğini içerir. Bu asit, deri yüzeyinde melanin üretimini inhibe eder. Bu asit, pul pul olmuş ölü deri hücrelerinin dökülmesinden sonra oluşan yeni deri hücrelerinin daha açık tonlu olmasını sağlar. Bu doğal asit, cilt kanseri riski taşıyan ve cilt renk tonu açıcı kozmetik ürünlerinde kullanılan ‘hidrokinon‘ gibi toksik kimyasallara iyi bir alternatiftir.

4- Yaşlanmayı Geciktiricidir.

Mantarlar, yaşlanma karşıtı özelliklere sahiptir. Kojik asit; genellikle karaciğer lekeleri, yaşlılık lekeleri, ciltteki yaşlanma kırışıklıkları ve lekeleri ile ciltteki yaşlılık renk tonunu azaltmak için birçok kremde, losyonda ve cilt serumunda kullanılmaktadır. Mantar, cildin doğal savunmasını destekler ve sağlıklı cilt görünümü için etkili bir çözümdür.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler