Maya Maskesiyle Yüzdeki Kırışıklıklar Ve Cilt Lekelerine KESİN ÇÖZÜM

Maya Maskesiyle Yüzdeki Kırışıklıklar Ve Cilt Lekelerine KESİN ÇÖZÜM

Yüzümüz gün boyunca pek çok farklı ortama girmektedir. Cildimiz sıcak hava, soğuk soğuk hava, rüzgarlı yada tozlu hava gibi farklı etmenler ile karşı karşıya kalmaktadır. İnsan cildi özellikle bayanların cildi dış etmenlere karşı oldukça hassastır. Düzenli ve gerekli bakım yapılmaz ise yüzde kırışıklık ve lekeler oluşur ve bu cilt sorunlarına bakım yapılmaz ise zamanla yüzde kalıcı hale gelir.maya-maskesi-faydaları-maya-maskesi-yapimi

Maya, cildimiz için çok faydalı ürünler içerisinde yer almaktadır. Cildimizdeki lekeleri ve kırışıklıkları gidermek için maya kullanılarak Maya Maskesi yapmak mümkündür. Maya maskesi ile ilk kullanımdan sonra farkı anlayacaksınız . Yüzdeki kırışıklık ve cilt lekelerinden hızla kurtulup daha beyaz bir yüze kavuşacaksınız. Fazla bekletmeden sizlere maya kullandığımız bir maske tarifi yazalım.

Maya Maskesi Yapımı için Gerekli Malzemeler

Maya maskesi hazırlarken önemli olan husus maske için doğru ölçüde malzeme kullanmanızdır. Çok fazla kullanmanız değil, doğru ölçüde kullanmanız yüzünüzü güzelleştirecektir.

  • 12 damla su
  • 1 çay kaşığı yaş maya
  • 1 çay kaşığı Karbonat

Maya Maskesi Yapımı 

Belirtilen ölçüde malzemleri temin ediniz. Daha sonra Maya ve karbonat yukarıda verdiğim ölçülere kesin uyularak karıştırılır, üzerine 12 damla su eklenip karıştırılarak krem kıvamına getirilir. Yüzünüzün her yerine karışımı yedirip 10 dakika kadar cildinizde bekletin. Haftada 1 kere uygulamanız yeterli olur.

Bu maske yüzdeki kırışıklıklara iyi gelmektedir. Zamanla oluşacan cilt lekelerini temizler. Kirli havanın veya yağlanmanın yüzünden kapanan gözenekleri açarak deri hücrelerinin hava almasını sağlamaktadır. Bu sayede cilt yenilemesi ve onarımı hızlanır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Maya maskesini duymuştum ama hiç denemedim. Deneyen bayanlar yorum yapabilir mi nasıl faydasını gördünüz mü??? Çok merak ediyorum doğal maskeler pek kullanan biri değilim. Kullanan barsa lütfen yazsın

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler