Maya Yardımıyla Hücre Yenileyep Gençleştiren Maske

Maya Yardımıyla Hücre Yenileyep Gençleştiren Maske

Bilindiği gibi güzellik maskelerinde önemli malzemelerden biride kuru yaş mayadır. Birçok cilt bakım maskesinde mayanın yapıcı birleşiminden yararlanılmaktadır. Son yıllarda mayanın güzellik etkisi göze çarpsa da aslında yüzyıllardan beri maya tüm kadınların güzellik sırlarından biri olmuştur. Kadim çağlardan beri kullanılan maya, modern çağın kadınına da gençlik, güzellik ve tazelik katıyor.

Mayanın içeriğinden bulunan CM Glukan adı verilen madde cildi diri tutmak için olağanüstü bir bileşimdir. Mayalı maske uygulayan kadınların cildinde gözle görülür farklar olduğu tespit edilmiştir. Birçok farklı cilt sorununa etkili olan maya hücreleri yenileyerek cilde genlik katmaktadır. Özellikle yaşlanmaktan korkan, kırışıklıkları beliren kadınlara mayalı maskeleri şiddetle önermekteyiz.

Yaş Maya ve Maskeler

Bilindiği gibi cilde olumlu etki eden birçok maske vardır. Ancak maskelerin içeriğindeki malzemeler büyük önem taşımaktadır. Özellikle genç görünmek isteyenler için hücre yenilenmesi yapan yaş mayalı güzellik maskeleri oldukça etkili olacağı yönünde uzmanlar görüş bildirmektedir.

Mayalı Süt MaskesiYas MAYA ve Sut

Gerekli Malzemeler;

  • 1 adet yaş maya
  • 1 Kaç damla süt

Hazırlanışı ve Uygulaması

Oldukça ucuz ve uygulaması kolay bir tarif olan bu maske sayesinde cildiniz daha genç ve dinamik olacaktır. 1 adet yaş maya üzerine birkaç damla süt katın ve karıştırın. Burada birkaç damla olarak nitelendiren süt, Mayayı bir hafif sulu bir macun kıvamına getirebilecek kadarı olmalıdır.

Çok sulu olmamasına dikkat etmelisiniz. İyice karıştırılıp yüzünüze sürün. Yüzünüzde iyice katılaşana kadar bekleyin. İdeal bekleme süresi 15 dakika kadardır. Kuruyan maskenizi temiz su yardımıyla temizleyin. Düzenli kullandığınızda gözlerinize inanamayacaksınız.

Karbonatlı Mayalı Yüz Maskesi

Maya ile yapılan en güzel maskelerden biride karbonatla yapılmaktadır. İki kuru malzeme nasıl olur demeyin şimdi paylaşacağız.Maya Maskesi - Cilt Bakimi

Gerekli Malzemeler

  • 1 çay kaşığı kuru maya
  • 1 çay kaşığı karbonat
  • 10 damla su

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Evde olan malzemeleri yola çıkarak yapılan mucizevî maskelerden olan karbonatlı mayalı yüz maskesi oldukça pratiktir. Küçük bir kap içerisine 1 çay kaşığı kuru mayamızı ve 1 çay kaşığı karbonatımızı koyun. İçerisine 10 damlayı geçmeyecek şekilde su katın. İyice karıştırarak yüzünüze sürün. 15 dakika kurumasını bekledikten sonra su ile temizleyin.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler