Maydanoz Kürü İle Zayıflayın

Maydanoz Kürü İle Zayıflayın

Maydanoz kürü son zamanların en çok konuşulan rejim ürünü olarak gazete ve televizyonlarda yer almaktadır. Birçok haberde maydanozun zayıflatıcı özelliği ile ilgili konuşuldu. Özellikle limon ile maydanoz kürü olarak hazırlanması çok önemlidir. Kilo vermek isteyen ve bir türlü zayıflayamayan kişiler bu şifalı bitkinin kürünü kullanarak istedikleri kiloya kavuşabilir. Bu yöntem birçok kişi tarafından da denenmiş ve başarıya ulaşmıştır. Ayrıca çeşitli hastalıkların tedavisinde de bu bitkiyi kullanmak mümkündür.Bu şifalı kür ile zayıflamanın yanı sıra birçok hastalığa deva bulunabilir. Böbrek ve mesane taşı olan kişiler, bu taşların düşürülmesinde kürü uygulayabilir. Karaciğer için de büyük fayda sağlar. Özellikle karaciğer yağlanmasına karşı kullanılabilir. İnce bağırsakların daha sağlıklı ve düzenli çalışmasına yardım eder.

Maydanoz Kürü Nedir?

Maydanoz KürüÖzellikle limonlu maydanoz kürü ile zayıflamak mümkündür. Düzenli bir şekilde 15 gün boyunca kullanılmasıyla zayıflama sağlanabilir. Maydanozun zayıflatıcı etkisinden faydalanmak için bu kür mutlaka limonla birlikte hazırlanıp tüketilmelidir. Bu hususta limon zayıflamak için maydanoza katkı sağlar. Limonlu maydanoz kürüyle birlikte vücuttaki fazla su atılır, yağlar yakılır ve kilo verilir. Yani kolay ve zahmetsiz bir kilo verme yoludur. Bir çok bitki bilimci ve diyetisyen tarafından tavsiye edilmektedir. Bu şifa kaynağını tüketimi ise belirli kurallar çerçevesinde olmalıdır. Aksi taktirde yarar yerine zarara sebep olur.

Ne Kadar Tüketilmelidir?

Günde bir bardak bitkinin kürü tüketilmelidir. Fakat bu kürün 15 günden fazla tüketilmemesi çok önemlidir. Yoksa yarar yerine zarar görülebilir. 15 gün kadar kullanıldıktan sonra en az 10 gün ara verilmeli, arkasından tüketmeye devam edilmelidir.

Maydanoz Limon Kürü Nasıl Hazırlanır?

Maydanoz Limon KürüMaydanoz kürü yapımı için bir demet maydanoz saplarıyla birlikte alınır, yıkanır. 1 adet limon kesilerek suyu sıkılır. Öncelikle maydanozlar saplarıyla birlikte blendırdan geçirilir ve arkasından sıkılan limon suyu ile birlikte 2 bardak su maydanozlara eklenir ve tekrar blendırdan geçirilir. Maydanozlar iyice suyunu bıraktıktan sonra bu zayıflatıcı kür tüketime hazırdır.

Maydanoz Kürü ile Zayıflayanlar

Özellikle son günlerde maydanoz limon kürü ve maydanoz suyu kullanarak zayıflayanlar arasında bir çok ünlü isim mevcut. Son zamanların favori diyeti olan bu kür sayesinde çok rahat biçimde istenmeyen kilolardan kurtulmanız mümkündür. Yukarıda anlattığımız gibi kullanmanız ve sağlığınızı riske atmayacak şekilde kullanmanız sonucunda istenmeyen fazla kilolardan kurtulabilirsiniz. Fazla miktarda tüketimi böbrekleri olumsuz etkileyebilir ve istenmeyen etkiler görülebilir. Bu yüzden ölçünün dışına çıkmamaya dikkat edin.Murat Boz da istenmeyen kilolarından bu şekilde kurtulmuş ve maydanoz limon kürü rejimi sayesinde istenmeyen kilolardan kurtulunacağını o da kanıtlamıştır.

Maydanoz Kürünü Kimler Tüketmemelidir, Zararları Nelerdir?

Tansiyonu düşürücü etkisi olduğu için düşük tansiyonu olan kişilerin tüketmesi tavsiye edilmez. Ayrıca hamilelik döneminde olan bayanlar maydanoz küründen uzak durmalıdır. İçerdiği maddeler düşük yapma riskini arttırdığı için hamilelik döneminde tüketilmemesi gerekir. Osteoporoz yani kemik erimesi rahatsızlığı olan kişiler ve kalsiyum eksikliği yaşayan kimseler de bu bitkiyi çok fazla tüketmemelidir. Aşırı tüketimi halinde vücuttaki kalsiyumun bir kısmını emdiği için kalsiyum emilimini arttırır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler