Meyveli Soda Kaç Kalori, Meyveli Soda Kilo Aldırır mı

Meyveli Soda Kaç Kalori, Meyveli Soda Kilo Aldırır mı

meyveli soda kaç kalori kilo yapar mı

Meyveli Soda Kaç Kalori

Yemeği fazla kaçırdığımızda çoğumuz rahatlamak için soda ararız. Özellikle ramazan ayında, iftardan sonra aranır ve iyi gelir, bulunur ama aslında burada bir kavram karışıklığı yaşanmaktadır. Fakat öncesinde meyveli soda kaç kalori bilmek gerekir ki meyveli soda kilo aldırır mı anlamak için.İçilmesi gereken doğal maden suyudur ama biz soda der geçeriz. Konu hakkında biraz olsun okunmaya başladığı zaman iki kavramın birbirinden oldukça farklı olduğu görülüyor. Bunun sonuçları içecek piyasasındaki pazarlama taktiklerine kadar gidiyor.Soda Maden Suyu DeğildirÇeşme suyuna bikarbonat eklerseniz soda elde edersiniz. Bu bildiğiniz kabartma tozudur. Sodyum karbonat ise yıkama sodası olarak geçer, içmeyin. Ama bizi ferahlatan, hazmı kolaylaştıran içeceklerin arasında geçen gazlı meşrubatlar aynı zamanda özelleştirilmiş karbondioksit gazı taşırlar.

Meyveli Soda Kilo Aldırır mı

soda kilo aldırır mıKapakları açıldığında dışarı çıkan ve şimdi reklamlarda çok eğlenceliymiş gibi gösterilen gazlı içeceklerin tümünde bu karbondioksit gazı bulunur. Sade soda hiçbir kalori taşımaz, bu yüzden besleyici değeri de yoktur. Sade soda kilo aldırır mı diye endişelenmeye bu yüzden gerek yok. Ne kilo aldırır ne de işe yarar.İçilmesi Gereken Maden SuyudurKavram karışıklığına kurban edilen doğal maden suyudur. Maden suyu toprağın derinlerinde gelen, basınç yüzünden doğal olarak dışarı çıkan ve içinde doğanın minerallerini taşıyan kaynak suyudur. Her biri vücut için gerekli olan kalsiyum, sodyum, potasyum, florür, iyodür, klorür ve sülfatı eriyik halinde içinde taşır. Bu eriyiklerin ölçüsü ortalama olarak litrede 250 miligram kadar olmalıdır. Maden suları düşük veya yüksek mineralli olarak buna göre sınıflanırlar. Soda kaç kalori yakar demeden önce bu ayrımı bilmekte fayda var.

Maden Sularının Yararları

İçinde taşıdığı mineraller yüzünden maden suları her zaman sağlığa yararlı içeceklerden sayılırlar. Günde iki şişe maden suyu tüketmek kişiye zindelik verir. Özellikle sıcak günlerde terleme ile kaybedilen mineraller böylece geri kazanılabilir. Sindirime de her zaman yardımcı olur. Cilt sağlığı için çok faydalıdır.Ama tabii ki her şeyin fazlasının zararlı olduğunu unutmamak gerek. Örneğin sodyum minerali idrar yoluyla kalsiyum atılmasını arttırır, bu yüzden fazla maden suyu tüketimi kemik erimesi tehlikesi yaratabilir. Ayrıca yüksek tansiyon hastalarına da tavsiye edilmez. Dünya Obezite Birliği sağlıklı bireylerin günde 600 miligram mineralli su içilmesinin yeterli olduğunu açıklıyor. Son yıllarda doğal maden sularının içine çeşitli meyve aromaları katılarak tatlandırılmaya başlandı.Bu sade soda kaç kalori yakar sorusuyla beraber konuyu gene kalori alımına getiriyor. Sade maden suyuna limon sıkılarak yapılan içeceğin yanında şimdi hemen her çeşit meyveli maden suyu bulunabiliyor ama kavram karışıklığı sürüyor ve çoğu zaman biz meyveli soda ısmarlıyoruz. Limonlu soda kaç kalori diye merak etmek bu açıdan konuya biraz daha pratiklik getiriyor.

Maden Suyunun Kalori Miktarları

Doğal maden suları sıfır kalori sayılıyorlar. Ama meyveli soda yaklaşık 46 kalori taşıyor. Yani meyveli maden suyu kilo aldırır mı diye fazla endişelenmeye gerek yok. Buzlu çayların 30, elma suyunun 47, sıkılmış bir bardak portakal suyunun 45 ve sade kahvenin 0 kalori taşıdığı düşünüldüğünde taşıdığı mineral desteğinden ötürü her zaman tercih edilebilir. Sıcak bir yaz günü ilaç gibi gelen bu içeceği tükettiğinizde aklınıza limonlu maden suyu kaç kalori acaba diye fazla düşünmeyin, olsa olsa 46 kalori kadardır.Maden Suyu KaynaklarımızJeolojik olarak sürekli hareket halinde olan ve deprem tehlikesi yaratan Kuzey Anadolu dağları bu hareketlilik sonucu kaynak sularını da kolayca yüzeye çıkartıyor. Bugün Kuzey Anadolu’da seksene yakın doğal maden suyu kaynağı var. Doğu Anadolu’da 67, İç Anadolu ise 51 maden suyu kaynağı içilebilir özelliklere sahip.Bunların doğal akışı yıllık 64 milyon litreye yakın. Yani yılda 100 milyar şişe doğal maden suyu üretilebilir. Ama yıllık maden suyu üretimimiz bunun onda biri civarında. İster sade ister meyveli bol bol içilecek potansiyeli olan maden suları meyveli soda kilo yapar mı demeden tüketilmeyi bekliyor.Yüzünüze de SürebilirsinizDoğal maden suları sadece içilmekle kalmıyor. Çoğu mutfakta kek ve pasta yapımındaki malzemeler arasında. Hatta maden suyu üreticileri et türü yiyeceklerin kızartılmasında yağın yerine geçebileceğini açıklıyorlar. Kalamar türü bazı deniz ürünlerini yumuşatmak içinde sade maden suyu kullanılıyor. Kozmetik amaçlı da düşünülebilir. Pamuğun üzerine biraz dökerek yüzünüzü silerseniz cilt minerallerden yararlanabilir. Meyveli soda kilo yapar mı uzman tv’de konuşulurken bu konuya rastlamak mümkün.En Çok Tanınan Maden SuyuBiraz da nostaljiyi işin içine katarak düşündüğümüzde ülkemizde en çok tanınan ve sektördeki en eski markalardan biri olan Kızılay Maden Suları’nın kaynak arazisi 1870 yılından beri açık. O yıllarda Keşiş Dağı Maden Suyu olarak pazarlanan sular bugün içildikçe Kızılay’a destek sağlıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Kilo mi? Soda

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler