Mide Bulantısı için Çözümler

Mide Bulantısı için Çözümler

Mide bulantısı çoğu zaman karşımıza çıkan ve her insanın yaşamı boyunca en az 2 ya da 3 kez yaşadığı sorunlardan bir tanesi olmaktadır. Bu nedenle de birçok kişi mide bulantısı sorununa çare aramaktadır. Araca binenlerin, hamilelik döneminde olup özellikle de ilk aylarda bulunanların ve gıda zehirlenmeleri nedeni ile midesi bulananların bu bulantıları doğal yollar ile nasıl geçireceğini sizler için listeledik.

Mide Bulantısı için Çözümler Nelerdir?

 

  • Zencefilin Mide Bulantısına Etkisi

zencefilZencefil birçok hastalığa iyi gelen ve yararları saymakla bitmeyen bir bitkidir. Mide bulantısı için de kullanılabilecek doğal yöntemler arasında zencefil vardır. Zencefili çay olarak ya da salatalara katarak tüketebilir ve ilaç kullanmadan mide bulantısı sorununuza çare bulabilirsiniz.

Tavsiye yazı:  Diş Eti Hastalıklarından Korunma Yolları

  • Rezene Mide Bulantısına Birebir

rezeneRezene modern tıp dünyasında değil; bundan yıllar öncesinde de tıpkı nane limon gibi; mide bulantısına iyi geldiği söylenmiştir. Çay olarak tüketilmesi gereken rezene bitkisi; mideyi rahatlatması ve aynı zamanda da gevşetmesi ile ön plana çıkan bir şifalı bitki olmaktadır.

  • Elma Sirkesi Mide Bulantısına Çözüm

elma sirkesiSirke bazı kişilerin kokladığında midesini bulandıran bir gıda maddesi olsa da elma sirkesinin mide bulantısına iyi gelen yönünü de unutmamak gerekiyor. Elma sirkesini mide bulantısı için tüketecek olan kişiler 1 su bardağı su ile 1 yemek kaşığı kadar elma sirkesini karıştırması ve ardından da içmesi yeterli olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler