Mikserde Ezilen Limon Kabuğu ile Mucize Maske

Mikserde Ezilen Limon Kabuğu ile Mucize Maske

Limon Kabuğu ve Cilt Bakımı

Bilindiği gibi limonun insan vücuduna faydası oldukça çoktur. Limonun suyu gibi kabuğu da oldukça makbuldür. Özellikle limon kabuğu cilt üzerinde inanılmaz bir etki bırakır. Limon suyu ve limon kabuğu içerikli birçok güzellik maskesi vardır. Her maskenin de kendine has olumlu bir etkisi bulunur. Bazı maskelerde limon kabuğunun ezilmesi büyük bir yarar sağlar. Çünkü limonun kendisi kadar kabuğunda da birçok vitamin ve mineral vardır.

Bunlardan yarar sağlamak için limon kabuğunun mikserle çekilip bir takım malzemelerle harmanladıktan sonra cilde sürülmesi mucizevî bir etki sağlar. Özellikle cildi yağlı kadınlar için önemli bir maske uygulaması olan limon kabuğu maskesi düzenli yapıldığında muhteşem sonuçlarla gözleri kamaştıracaktır.

Mikserde Ezilen Limon Kabuğu ile Yapılan Maske Tarifi

LimonLimonun fayları saymakla elbette ki bitmez. Özellikle yağlı ciltler için birebir olan limon kabuklu maske birçok yağlı cildin kurtarıcısı olacaktır. Böylelikle yağdan parlayan vıcık vıcık bir ciltten kurtulmuş olacaksınız. Cildiniz makul bir yağ oranıyla dengelenmiş olacak.

Unutmayın bu maskeyi uygulamak için mikseriniz olması gerekmektedir. Aksi halde maskeniz işe yaramaz.

Gerekli Malzemeler;

  • 2 adet limon
  • 1 bardak temiz doğal su su( Çeşme suyu değil hazır doğal kaynak sularından)

Maske Yapımı ve Cilde Uygulama Süreci

Bu maskenin yapımı için öncelikle 2 limona temin ediniz. Öncelikle iki limonumuzu kabuğundan iyice ayıralım. Ayırdığımız limon kabuklarını bir bardak suyun içerisinde yarım saat kadar bekletelim. Daha sonra su ve limon kabuklarını mikserde iyice karıştırarak püre kıvamına getirelim. Bu maskemizi cildinize sürmeden önce güzellik kurallarına uyarak cildimizin temiz olmasına özen gösterelim. Her maske temiz cilt üzerinde daha iyi sonuç verdiğini unutmamamız gerekir. Bu altın kuralı da yerine getirdikten sonra artık püre haline gelmiş limon kabuklarını cildinize sürebilirsiniz.

Dilerseniz maske fırçası yardımıyla daha eşit ve ince bir şekilde cildinize sürebilirsiniz. Limon kabuğu püreli maskesi yüzünüzde tam 10 dakika boyunca bekletilmelidir. Kuruma işlemi bittikten sonra cildinizin temizliğini temiz su ile yapabilirsiniz. Bu işlemi düzenli yapmakta fayda vardır. Bilindiği gibi limonun yağ atma özelliği vardır. Siz bu maskeyi ne kadar düzenli uygularsanız cildinizdeki yağ oranı o kadar düzene girer. Deneyin ve farkı görün.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

  • YORUM
Facebookta bizi bulun

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.