2018 Modası Eşarp Modelleri-Tüm Markalar-

2018 Modası Eşarp Modelleri-Tüm Markalar-

Eşarp seçiminde genellikle pamuklu ve ipekli kumaşlar ile yapılan eşarplar tercih edilir. Modern zamanlarda yemeninin yerini eşarp almıştır. Eşarp tesettür giyimin tamamlayıcı bir parçasıdır. İslam dinine mensup olan kadınlar için başörtüsü vazgeçilmezdir. Başka dinlere mensup kadınlarda eşarp kullanmaktadır.

Eşarbın kullanım türleri dinlerin özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Bazı kadınlar tarafından boyna bağlanarak fularolarak kullanılmaktadır. Eşarp son yıllarda moda dünyasının önemli bir parçası haline gelmiştir. Tesettürlü kadınların günlük hayatta ve özel günlerinde şıklıklarını tamamlayan önemli bir aksesuar olmuştur. Kullanılan elbise, ayakkabılar ve diğer aksesuarlara uygun olması açısından eşarbın deseni ve rengi de önem arz etmektedir.

Eşarp Çeşitleri

Günümüzde tesettür giyim piyasası oldukça yaygınlaşmış ve farklı birçok kesime hitap etmeye başlamıştır. Özellikle eşarplarda modaya uygun, zarif tasarımlar göze çarpmaktadır. Desenli, desensiz, yazlık, kışlık, ekoseli, çiçekli, mat ve uçuk renkli olmak üzere birçok bayan eşarp modelleri mağazalarda bulunmaktadır. Yeni kuşak gençliğin tercih ettiği model genelde renkli eşarplar olmuştur. İpek kumaştan yapılan eşarplar daha çok orta yaş ve üstü kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Çizgili ve tek renk modellerde tercihler arasında yer almaktadır.

Kumaşın cinsine ve desenine göre eşarbın farklı çeşitleri vardır. İpek, krep, koton, polyster, wiskon, saten gibi kumaş çeşitlerinden yapılan bayan eşarp modelleri tesettürlü kadınlara sunulmaktadır. İpek, tafta ve jakar kumaş çeşitleri tesettürlü kadınların özel günlerinde abiye eşarp olarak kullanılmaktadır.

Renk Seçimi ve Bağlama Şekli

Kıyafete uygun renk kombini oluşturmak kadınların şık görünmeleri açısından oldukça önemlidir. Eşarp seçiminde belirleyici kriter giyilen kıyafetin rengi olarak bilinse de, ten rengi gibi diğer detaylarda önemlidir. Sarışın ve kumral kadınların açık renk eşarp tercihleri oldukça sönük ve mat durmalarına sebep olur. Bu açıdan daha koyu renk tercih etmeleri gerekmektedir. Esmer ten rengine sahip olanların ise açık renk tercihleri uygun olacaktır.

Eşarbın bağlanma şekli modelini gösteren önemli bir husustur. Eşarpbağlanırken yüz şekli dikkate alınmalıdır. Eşarbı çok geriden bağlamamak, boneyi alnın en üst kısmından bağlamak yüzün daha ince ve uzun görünmesini sağlayacaktır.

Bayan eşarp modelleri piyasa da çok fazla tercih edilmekte ve tüketiciye tatmin eden modeller sunmaya devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler