Moral Bozukluğu Nasıl Düzeltilir?

Moral Bozukluğu Nasıl Düzeltilir?

İnsanlar bir duygu mekanizmasına sahiptir ve olaylara karşı farklı tepkiler gösterebiliyorlar. Bazı olaylara karşı olumlu tepkiler verilebilirken, bazı olaylar olumsuz tepkiler vermemize neden olur ve moralimizin bozulmasına neden olabilir. Moralimiz bozulduğu zaman çevremize de ruh halimizi yansıtabilir ve onları kırabiliriz. Peki, moralimiz bozuk olduğu zamanlarda moralimizin düzelmesi ve çevremizdekileri kırmamak için ne yapabiliriz?Moral Bozukluğu Nasıl Düzeltilir 1. POZİTİF RENKLER GİYİNİNpozitif renklerMoraliniz bozuk olduğunuz zaman giyeceğiniz siyah elbiseler daha çok sıkılmanıza neden olur. Siyah elbiseler yerine canlı renkli elbiseler giymeniz ruh halinizi de tıpkı giysilerde olduğu gibi canlandırır. 2. DERT VEREN MÜZİKLERİ BIRAKINdert veren müziklerÇoğumuz moralimiz bozulduğu zaman hemen kasvetli müzikler dinlemeye başlıyoruz. Bu tarz müzikler moralimizin düzelmesine yardımcı olmaz. Aksine bizleri daha karamsar bir ruh haline sokabilir. Bunun yerine yapmanız gereken şey dinlediğiniz zaman sizi mutlu eden şarkıları dinlemektir. Moraliniz bozukken daha da bozmanın bir anlamı yok ne de olsa!

OKSİJEN SİZE İYİ GELECEKTİRtemiz hava almakMutluluğun en büyük anahtarlarından biri temiz bir zihinden geçiyor. Temiz bir zihin içinse yapmanız gereken temiz hava almak ve yaşadıklarınızı düşünmektir. Güzel bir günde güzel bir yürüyüş moralinizi düzeltmek için en etkili yöntemlerden biridir. 4. ARKADAŞLARINIZ İLE BULUŞUNarkadaşlarınızla buluşunMoraliniz bozuk olduğunda yalnızlığı tercih ederseniz, moraliniz düzelmek yerine iyice bozulacaktır. Birileri ile konuşmak sizi rahatlatacaktır. Bu sayede moralinizi bozan durumdan başka şeylerle uğraşmanıza yardımcı olacaklardır. Arama Terimleri:

    moral bozukluğu nasıl giderilir
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler