Mutlaka Bilinmesi Gereken Makyaj Hileleri

Mutlaka Bilinmesi Gereken Makyaj Hileleri

Bu yazımızda bayanların güzellik için kullandığı doğru makyaj hilelerini derledik. Her bayana lazım olacak bu güzellik sırlarını bilemin güzel görünmek için sizlere faydalı olacaktır.

Tavsiyelerime geçmeden önce size ilk önerimiz kendinize güvenmeniz yönündedir. Çünkü kendinize güvenmezseniz ne kadar güzel olun, makyajınız ne kadar etkili olursa olsun 1 adım geriden başlarsınız.

 1. Sahip olduğunuz göz kaleminin ucunu çakmak veya kibritle vasıtasıyla ısıtarak jel hâline getirebilirsiniz. İstediğiniz renge sahip göz kalemini alın, kalemin ucunu iyice acın, devamında kibrit ile ucunu ısıtın. 10-15 saniye kadar soğumasını bekleyin ve kıvamını anlamak için elinizde deneyiniz. Yeterince yumuşak hâle geldiyse gözlerinize eyeliner şeklinde kullnarak sürebilirsiniz.
 2. Eğer göz kapaklarınızda gölgeli makyaj yapacaksanız göz kapağınıza beyaz baz sürün. Böylece diğer renkler kendini daha canlı bir şekilde gösterecektir.
 3. Eyeliner sürecekseniz ilk olarak çerçeveyi ince şekilde çizin, ardından çerçevenin içini eyeliner ile doldurun. Özellikle eyeliner sürme konusunda kendinize güvenmiyorsanız bu yöntem işinize yarayacaktır. Öncesinde birkaç kez deneme yapmanızı öneririz.
 4. Eyeliner kuyruğunu hafif yukarı doğru sürecekseniz sıradan bir mutfak kaşığından faydalanabilirsiniz. Kaşığın sap kısmını hafif yukarı olacak şekilde tutun ve eyeliner kuyruğunu kaşığın sapına dayalı olacak şekilde çekin. Ardından kaşığın iç ve kavisli kısmını kullanarak kuyruğun üst kısmını çekin. Ardından kuyruğun içini doldurun. Bu kadar basit!
 5. Gölgeli göz makyajı yapacaksanız göz kapağınızın dış kısmına kullanacağınız farın rengindeki göz kaleminden iki üç çizik (veya hashtag şeklinde çizik) atın. Ardından farınızı kullanın. Böylece o kısım daha koyu renkte, dolayısıyla daha gölgeli duracaktır.
 6. Kirpiklerinize rimel sürerken bir kaşıktan faydalanabilirsiniz. Böylece rimel göz kapağınıza veya gözaltlarınıza bulaşmaz.
 7. Özellikle kurumaya başlayan rimelinizin içine birkaç damla Hint yağı damlatabilirsiniz. Böylece hem rimeliniz daha akışkan hâle gelecek, hem de kirpikleriniz beslenmiş olacak.
 8. Kirpik şekillendiricisinden daha etkili sonuç almak için şekillendiriciye kurutma makinesi tutun. Böylece kirpikleriniz daha kıvrık olmakla birlikte bu etkiyi uzun süre tutacaktır.
 9. Rimeli ikinci kat sürmeden önce kirpiklerinize bir miktar şeffaf veya bebek pudrası sürün. Ardından rimeli ikinci kez sürün. Pudranın tutucu özelliği sayesinde rimeliniz daha dayanıklı olacaktır.
 10. Takma kirpik kullanıyorsanız yapıştırıcıyı kirpiklere saç telinin ucuyla yedirebilirsiniz.
 11. Daha kalıcı bir ruj için ruju sürdükten sonra dudaklarınızın üzerine ince bir peçete parçası koyun, peçete üzerinden dudaklarınıza şeffaf pudra sürün, ardından ruju bir kat daha sürün.
 12. Pudra şeklindeki göz farını bir kaşığın içine dökün. Ardından bir miktar şeffaf merhem sıkın. Her ikisini fırça yardımıyla kaşığın içinde karıştırın. Pratik bir şekilde jel far elde etmiş olacaksınız.
 13. Ruj sürmeden önce üst dudağınızdaki kavis kısma rujla X şekli çizin, ardından rujunuzu sürün. Böylece dudaklarınız daha şekilli görünecektir.
 14. Gözaltı şişlikleri ve halkaları için kapatıcı uyguluyorsanız, kapatıcıyı ters üçgen şeklinde sürerek cildinizde yedirin.
 15. Yanınızda makyaj temizleyicisi yoksa zeytinyağı veya vazelin ile gecenin sonunda makyajınızı temizleyebilirsiniz.
 16. Kirpiklerinizin uzamasını istiyorsanız gece yatmadan önce kirpiklerinize vazelin sürün.Çekici
 17. Çekici ve daha iri görünen gözler için rimelinizi burun hizasına doğru sürmeniz doğru bir yöntem olacaktır.

Yazıya eklenmesini istediğiniz kendi kullandığınız makyaj hilelerin yorum olarak yazarsanız bu konuya ekleyelim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

 • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler