Muz Kabuğu ile Cilt Bakımı

Muz Kabuğu ile Cilt Bakımı

Muz Kabuğu ile Cilt Bakımı özellikle kuru ciltlere nemlendirici bir özellik katar. Cildinizi nemlendirmek için muz kabuğu ile nemlendirmek kolay bir yoldur. Bunun nedeni neredeyse her dolapta bulunan bir besin olmasından kaynaklanıyor. Ayrıca kozmetik ürünlerine boşu boşuna para vermenize gerek bile kalmadan kolay bir şekilde muz ile cilt bakımı yapabilirsiniz.

Muz ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Muz ile cilt bakımı yapmak çok kolay. Yapmanız gereken ilk adım muz kabuklarını bir araya getirmek. Ancak muz kabukları ne kadar yeni olursa o kadar iyi olur. Yani muz kabukları ile cilt bakımı yaparken, muz kabuklarını biriktirip yapmayın. Muzların taze olmasında fayda var. İkinci adım olarak muzları yiyebilirsiniz. Ancak 5-6 adet muz kullanacağınız için hepsini yemek yerine o anda ya soyup dolaba atacaksınız yada birilerine muzları ikram edeceksiniz. Artık muzları ne yapacağınız tamamen size kalmış. Muz kabuklarını alın ve cildinizde kuru olan, nemlendirilmeye ihtiyacı olan neresiyse oraya muz kabuğunu güzelce yatırın.  Özellikle muzların cildinize yapıştığından emin olun. Kısacası üstün körü koymayın. Muzların iç kısımları kuru olan cildinizde, çatlak olan cildinizde neresiyse oraya iç kısımları gelecek şekilde yatırın ve cildinize yapıştığından emin olun. İsteğiniz doğrultusunda muzları kuru olan ve nemlendirilmeye ihtiyacı olan yerlere sürebilirsiniz. Ancak ne olursa olsun en az 1 saat cildinizde beklemesi gerekmektedir. 1 saat beklettikten sonra güzel bir duş alın.Böylece muz ile cildinizde bulunan kurumuş cilde ve çatlak yerlerine muz ile peeling yapmış olacaksınız ve kuru cildin yerine kısa süre içerisinde nemli ve doğal güzellikle cilt hücreleri gelecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler