Nar Maskesi Yapımı ve Narın Cilde Faydaları

Nar Maskesi Yapımı ve Narın Cilde Faydaları

Nar son yıllarda cildini güzelleştirmek isteyen bayanlarca yeni keşfedilmiş bir üründir. Son yıllarda yapılan araştırmaların narın cildi yenilediğini ve deri hücrelerini canlandırdığını ortaya koymuştur. Sadece güzellik alanında değil, salık sektöründe de nar ağacının meyvesi bir takım rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Dolaşım problemlerinden sindirim sorunlarına, romatizmadan enfeksiyon rahatsızlıklarına uzanan geniş bir tedavi edici özelliği vardır.

Nar ile Genel Güzellik

Nar cilt bakımı için önemli faydaları barındırır. Nar meyvesi cildi sıkılaştırır ve kırışıklıkları önlemede oldukça etkilidir.. Günümüzde modern güzellik kozmetik ürünleri olan kremlerin çoğundanar suyu, nar özü ya da nar yağını bulunmaktadır.

Yüz bakımı konusunda oldukça etkili olan nar yüze sürüldüğünde peeling görevini üstlenir. Bunun yaında nar sivilceleri azaltır ve yara izlerini iyileştirir. Narın cide faydalarından istifade etmek ve nar ile cilt bakımı uygulamak istemeniz halinde sizler için yazıya dahil ettiğimiz nar maskeleri tariflerine göz atabilirsiniz.

1) Kırışıklıklar İçin Nar Maskesi

Narın kırışıklıkları yokeden özelliğini ortaya çıkarmak için zentinyağının doğal faydalarından istifade ederek cilt bakım maskesini hazırlayacağız.

Maske için Gerekli Malzemeler

  • 2-3 damla zeytinyağı
  • 1 yemek kaşığı nar suyu
  • 1 tatlı kaşığı yaş maya

Maske Yapımı ve Uygulama Süreci

Bütün malzemeleri bir kapta toplayınız ardından karıştıklarına emin olana kadar iyice karıştırınız. Karışım maske kıvamında olduğu zaman maskeyi cildinize yayarak sürünüz. Dikkat etmeniz gereken göz çevresine dikkatle sürmelisiniz. Göz çevresi kırışıklıkların en yoğun yaşandığı bölgedir. Bunun yanında göz sağlığınız için maske ASLA göze dememeli. Cildinize sürdüğünüz maske 20 dakika kadar ciltte bekletiniz ve sürenin sonunda ılık su ile durulayarak maskeyi üzerinizden temizleyiniz.

Önerilen maske kullanım sıklığı haftada 2 defadır. Cildinizdeki kırışıklıklara karşı çözüm bulmakj istiyorsanız nar suyunun cilt hücrelerine esneklik kazandırıcı ve cildi gerici özelliğinden faydalanmayı mutlaka denemelisiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler