Güzellik Maskeleri Gerekli mi? Neden Nemlendirici Maske Kullanmalısınız ?

Güzellik Maskeleri Gerekli mi? Neden Nemlendirici Maske Kullanmalısınız ?

Doğal güzellik maskeleri son yılların en revaçta olan bakım ürünlerindendir. Bu maskelerin tercih edilmelerinin en önemli sebebi kimyasal maddelerden uzak olmaları olarak görülmektedir. Şehir hayatının koşuşturmacasında maruz kalınan tüm dış etkenlerden gün sonunda cildi arındırmak için kullanılan maskeler, bayanların ve kendi bakımını önemseyen birçok erkeğin başvurduğu bakım yöntemidir. Cilde kazandırılan canlılık ve ciltte karşılaşabilen sorunların giderilmesi bu maskelere başvurulmasının nedenlerindendir.

Evde kolayca hazırlanabilen, maliyeti oldukça düşük olan bu doğal güzellik maskeleri cilt türlerine ve sorun çeşitlerine göre farklı içerikler ile hazırlanabilmektedirler. Evde kendiniz hazırlayabildiğiniz maskelerin içeriğinden emin olduğunuz için gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz.

Ciltlerde en çok ihtiyaç duyulan nemlendirici özelliğe sahip maskeler, özellikle kış aylarında kuruyan ciltler için gereksinimdir. Bunun yanı sıra, siyah nokta giderici, kırışıklık önleyici, sivilce önleyici maskeler ihtiyaç duyulan maskelerdendir.

Maskelerden birini daha ayrıntılı tanıtıp, maskenin ne kadar kolay ve ne kadar az malzeme ile hazırlandığını görmek için şu tarif uygulanabilir.

Nemlendirici Maske Yapımı ( Süt Maskesi)

Gerekli Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı süt
  • 1 yumurta sarısını

Bu malzemeleri temin etttikten sonra iyice karıştırdıktan sonra karışımı göz bölgesi hariç yüze eşit miktarda sürüp, temiz olduğundan emin olduğunuz bir bez ile yüzünüzü kapatıp yaklaşık 15 dakika bekleyin. İşlem tamamlandıktan sonra karışımı yüzünüzden çıkarmak için ilk etapta sütle silebilir ardından ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Bu işlemi haftada bir tekrarladığınızda cildinizin nemlendiğini görebilirsiniz. İlk kullanımdan itibare cildinizce yumuşaklığı hissedeceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler