Normal Ciltler İçin Sivilce Maskeleri

Normal Ciltler İçin Sivilce Maskeleri

Sivilceler her insanın canını sıkan bir cilt problemidir. Ergenlik dönemindeki sivilcelere nasıl olsa zamanla geçecek yaşın gereği bu diyerek insanlar pek müdahale etmez. Ancak ileriki yaşlarda çıkan sivilceler fena halde sinir bozucudur. Neden çıktığı çoğu zaman anlaşılamayan bu sivilceleri her şey tetikleyebilir. Stres, yediklerimiz, içtiklerimiz, kozmetikler, hava şartları, kullanılan ilaçlar ve daha birçok şey sivilceye neden olabilir.  Yağlı ve kuru ciltler sivilcelenmeye daha yatkındır. Ancak normal bir cilde sahipseniz sivilcelerinizin nedenini anlamak daha da zor olacaktır. Bu problemle mücadele edebilmeniz için size birkaç maske öneriyoruz.

  • Malzemeler:

1- Ihlamur çayı 2- Rezene çayı Hazırlanışı: Dönüşümlü olarak ya da yukarıdaki çaylardan hangisini daha çok seviyorsanız onu demleyin. Bolca için aynı zamanda demini aldıktan sonra süzün ve bir pamuk yardımıyla demlenmiş çayı yüzünüze sürün. Ihlamur ve rezene çayı iyi birer mikrop öldürücüdür.

  • Malzemeler

1- papatya 2- su Hazırlanışı: Bir litre kadar kaynamış suya bir avuç papatyayı ekleyin. Birlikte on dakikayı geçmeyecek şekilde kaynatın. Süzün soğumadan temiz bir havluyu batırın fazla suyunu sıkın ve yüzünüze örtün. Sıcak olmalı ancak yüzünüzü yakmamasına da dikkat edin. Havlu soğuduğunda aynı işlemi tekrar edin. Ardından ılık su ile yüzünüzü yıkayın ve nazikçe kurulayın.

  • Malzemeler:

1- kendi hazırladığınız gül suyunu da kullanabilirsiniz ya da aktardan da alabilirsiniz  ama buzdolabında muhafaza edilmiş olmalı, çünkü gerçek gül suyunun raf ömrü yoktur. 2- bal Hazırlanışı: Bir yemek kaşığı bal ile bir yemek kaşığı gül suyunu karıştırın. Makyajsız ve herhangi bir şey sürülmemiş olan yüzünüze ince bir tabaka halinde sürün. Yaklaşık yirmi yirmi beş dakika kadar yüzünüzde bekletin. Ardından ılık su ile yıkayın. Bilindiği gibi gül suyu doğal bir makyaj  temizleyicidir. Bal da vitamin deposudur. İkisi birleşince cildiniz biryandan temizlenecek bir yandan da beslenecektir.

  • Malzemeler

1-Bir çorba kaşığı kil 2-üç damla limon suyu 3- küçük bir domates Hazırlanışı: Cam bir kasede bütün malzemeleri karıştırın. Akşam yatmadan önce yüzünüze ince bir tabaka halinde uygulayın. Yaklaşık yirmi dakika sonra ılık su ile yıkayın. Bu maskeyi haftada bir uygulayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler