Ozon Yağı Kullanımı ve Faydaları

Ozon Yağı Kullanımı ve Faydaları

Sağlığı korumak için kullanılan faydalı ve pek çok sağlık probleminin doğal tedavisinde kullanılan yağlardan biri ozon yağıdır. 1881 tarihinden berisıvı yağla karıştırılarak ayrı bir ürün olarak kullanılmaktadır. İlk kullanıldığı zamanlarda ağız yaralarında, vücut yaralarında ve bir kaç çeşit hastalığın neden olduğu hastalıkları tedavi amaçlı kullanılmaya başlanan ozon yağı; halk tarafından hem doğal hem de çok iyi bir dezenfekte ürünü olduğu için çok sevilerek kullanılmaya başlanan bir yağ haline geldi.

Ozon yağı son 70 yıldır deri hastalıkların evde tedavi etme amacıyla tercih edilen bir üründür. Cilt sorunları tedavisinde ve benzer hastalıkların tedavi süresinde tercih edilmektedir. Önerilen kullanımı zeytinyağıyla ile karıştırarak kullanılmasıdır. Ozon yağının bu birleşmeyle birlikte etkisel süreci de çok hızlı gelişmektedir.

Bazı tedavi merkezlerinin tercih ettiği ozon ozon yağı, hastalıklara şifa olması durumunun yanında hem kozmetik sektöründe hem de estetik sektöründe sıklıkla kullanılan ürünlerden bir tanesi olma niteliğindedir. Güzellik ve cilt bakımı ürünlerinin bazılarında ozon yağı özütü bulunmaktadır.

Ozon Yağı Ne Amaçlı Kullanılır?

 • Sivilce: Ozon yağının kullanımı : Yüzdeki sivilce yapılarından sağlıklı bir şekilde kurtulmak isteniyorsa, öncelikle yüzünüzü çok temiz bir şekilde yıkayıp durulayıp ardından da ozon jelini tüm yüzünüze sürmeniz yeterlidir.
 • Vücut çürükleri için ozon yağı : Dış darbelerden kaynaklı vücudun herhangi bir bölgesinde oluşan morlukları gidermek adına bölgeye ozon yağıyla masaj yapmak yeterli olacaktır.
 • Baş ağrıları için ozon yağı uygulaması : Baş ağrılarınızın dayanılmaz olduğu noktada ozon yağıyla şakak bölgelerinize ve alnınıza masaj yapmanız baş ağrınızın kısa sürede geçmesine yardımcıdır.
 • Hemoroid sorunu için ozon yağı : Hemoroid hastalarının en büyük sıkıntısı olan bölgesel ağrı ve kaşıntıları gidermek adına makat bölgesine bir pamuk yardımıyla ozon yağı sürmek sorunların hafiflemesinde etkilidir.
 • Mantar problemi için ozon yağı uygulaması : Özellikle ayak bölgesindeki mantarlar için ayakları iyice temizledikten sonra günde üç kez olacak şekilde ayaklarınıza bu yağla masaj yapmak yeterlidir.
 • Pişik sorununa ozon yağı uygulaması : Vücudunuzda pişik oluşan bölgelere pamuk yardımıyla sürdüğünüz ozon yağı pişik olmuş bölgenin kısa sürede iyileşmesine katkı sağlar. Bebeklerdeki pişik sorunları için de banyo yaptırılacak suyun içerisine iki damla ozon yağı damlatmak yeterli olacaktır.

Ozon Yağı Faydaları

 1. Ozon yağı, normal şartlarda lezyonlarda bulunan oksijen miktarını arttırabilme potansiyeline sahiptir. Böylece yaraların daha çabuk iyileşmesine de yardımcı olmaktadır.
 2. Vücutta bulunan fotozoa ve fungi gibi virüsleri, bakterileri çok hızlı yok edebilmektedir. Ozon yağı bu mikrop çeşitlerine müdahale ettiğinde herhangi bir sağlıklı hücrenin sağlıklı yapısını bozmaz.
 3. Ozon yağının cilde faydaları da kendisinin sık sık tercih edilmesinin sebebidir. Genel cilt bakımında, yumuşak bir cilde sahip olmak adına uygulanabilecek en doğal ürünlerden biri olan ozon yağının faydasını, saf halde bulunan oksijen moleküllerinin ozon katkısı yapılmış zeytinyağının içinde bekletilmesinden sonra deriye masaj yapılarak uygulanmasıyla göstermektedir.
 4. Böylelikle ozon yağı uygulanan cilt hem bebek cildi gibi olur hem de parlak, canlı ve dikkat çekici bir yapıya kavuşmaktadır.Ozon yağının saça faydaları konusuna bakıldığında da saçları kepek problemi, saç derisindeki egzama ve sedef gibi benzer hastalıklardan koruyabilme faydasının bulunduğu bilinmektedir. Bahsedilen faydasını görebilmek için saçlarınızı yıkadıktan sonra ozon yağını masaj yaparak saç derinize iyice yedirerek sürmeniz yeterlidir.
 5. Ozon yağının kullanıldığı yerlerden biri de kaslarla ilgili olan durumlardır.Ozon yağının kaslara faydası meydana gelebilecek kas yırtılmalarında, kas incinmelerinde, kas gerilmelerinde ya da eklem romatizmalarında meydana gelebilecek hastalıkların iyileştirilme süreçlerinde oluşan iltihapların kısa sürede yok edilmesi adına yapılacak masajlarda sıklıkla ozon yağı kullanılması yönündedir.

Ozon yağı nerede satılmaktadır?

Ozon yağının kullanımını deneyimlemek adına bu yağı doğal ürünler satan aktarlarda ya da ambalajlanmış halini eczanelerden bulup satın almanız mümkündür.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

 • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler