Peeling Nedir? Peeling Nasıl Yapılır ?

Peeling Nedir? Peeling Nasıl Yapılır ?

Yüz Güzelliği konusunda Peeling işlemi kullanılan yöntemlerden biridir.Peeling cilt üzerine yapılır ve bu sayede cilt üzerinde birikmiş ölü hücreleri temizleyerek cilde parlaklık ve canlılık verir. Yüzde peeling yapılması ölü hücreleri ciltten atar ve cildi temizler. Bu sayedeyüzde yeni hücrelerin oluşmasıza zemin hazırlar.

Peeling sadece yüze yaplan bir işlem değildir. cildin diğer bölgelerine de yapılabilir. Vicudun diğer bölgelerine peeling işlemi zararlı değildir ama toplumda yaygınlaşmamıştır.El, ayak, diz gibi vücudun organlarına deri üzerinde peeling yapılabilir

peeling yapmadan önce dikkat edilmesi gerekenler vardır. Cilt bakımı için en önemlisi cilt üzerinde bulunan akne, sivilce gibi etkenlerin cilt üzerinden kurutulmasıdır. Akneli yada sivilceli deriye peeling faydadan çok zararlıdır, Çok Dikkat ediniz bu detaya  Eğer deride akne veya sivilce var iken peeling yaparsanız bunları çoğaltır ve yüzünüzü mahfedebilirsiniz.

PEELİNG Neden Yapılır?

Bayanların peeling işlemine ihtiyaç duymalarının nedenlerine gelecek olursak ilk sırada hamilelik diyebiliriz. Hamilelik dönemi sonrasında medyana gelen cilt lekeleri güneş yanığı sebebiyle cilt lekeleri oluşmaktadır.Bir diğer nedeni alerjiler sonucu oluşan izlerdir. En olarak bazı  açık yaralarda da peeling yapılmaktadır. Nedenleri çoğaltılsa da peeling hakkında en merak edilenlere geçelim.Yüze peeling nasıl yapılır

PEELİNG NASIL UYGULANIR

Peeling uygulaması uzmanlarca doktor tarafından önerilmesi gerektiği söylenmektedir. Etkili olması için tıbbi denetim altında profesyonedenetim önemlidir.  3 farklı Peeling uygulaması vardır Bunlar

  1. Yüzeysel Peeling : En sık uygulanan yöntemdir. Kullananlarca önerilir. Genel itibari ile yaşlılık etkeninin getirdiği olumsuzluklardan kurtulmak ve vücuttaki sarkmalara önlemeye, vücudun direncinini arttırmak isteyenlerce kullanılır.
  2. Derin peeling : ağır durumlarda kullanılır uzun süreli güneş yanmasına maruz kalan ciltlerde kırışıklıkların giderilmesinde yeterli olmayan normal yöntemlerle giderilemeyen derin kırışıklıklarda, ameliyathane ortamlarında gerçekleştirilen profesyonel bir yöntemdir. Bu yöntem sıklıkla kullanılmaz anormal durumlarda kullanılır
  3. orta derecede yapılan peeling : yüzeysel peelinglerin yeterli olmadığı cilt lekelerinde aknelerin temizlenmesinde kullanılır.

Vücutta peeling uygulaması el ve ayak bölgelerin de peelingler uygulanış açısından birbirinden farklılıklar arz edebilmektedir. Farklılıklar olsada aynı sonuca hizmet etmektedir. Aktif iş yaşamı olanlar kişilerde ya da farklı nedenlerle ayak bölgesinde nasır meydana gelenlerde peeling işlemi oldukça etkili sonuçlar gereklidir. Bu kişilerde peeling ile şaşırtıcı sonuçlar alınabilmektedir. Kişinin topuklardaki çatlaklarda ciddi derecede düzelme ve yenilenme gözlenir. Deri hücreleri kendini yeniler.

PEELİNG UYGULAMASININ YÜZE ZARARI VAR MI ?

Peeling hakkında en çok sorulan ve hakkında en çok söylenti bulunan sorudur. Peeling zararlı değildir ama cilt bakımının altın kuralı olan aşırı yapılması zararlıdır.. Peeling profesyonel ve deneyimli kişilerce yapılmalıdır.

PEELİNG HANGİ ARALIKLARLA YAPILMALIDIR?

Peeling uygulamasında araya süre olması oldukça önemlidir. Tavsiye edilen peeling uygulaması haftada 1 defadır.

Peeling içeriğinde asit vardır. Bu sebepten ötürü her önüne geşen kişice yapılmamalıdır.b Asit oranını ayarlayacak cillt bakım uzmanı olmalıdır. Asit oranının ayarlanmasında gerekli bilgilere dermatologlar zaten bilgilidir.

PEELİNG YAN ETKİLERİ VAR MIDIR ?

Peeling uygulaması sonucunda bazı kısa süreli bazı yan etikiler görülebilmektedir. Peeling uygulamasında sonra genellikle kızarıklar meydana gelir. Bu bahsi geçen kızarıklıklar en kısa bir gün en fazla beş gün sürer ve sonra görülmez.

Bir diğer yan etkisi ise ciltte görülebilecek deri soyulmasıdır, Genellikle karşılaşılan durum deri soyulması ağır peeling uygulamalarında daha derinliğe sahşp olabilirken yüzeysel olarak yapılan peelinglerde kısa süre görülmektedir.

Peeling sonrası görülen yan etkileri azaltılması bazı taktikler vardır. En önemlisi vücudu terletecek aktiviterlerden sakınılmalıdır. Peeling sonrası sıcak su ile temas etmekten kaçınılmalıdır. Ek olarak Peeling sonrası makyaj uzman yada kullanım talimatından belirtildiği sürece yapılmamalıdır.

Peeling Ne Zaman Yapılmalıdır ?

Mevsim olarak Peeling işlemi için kış mevsimi önerilir. Dermatologların tercihi kış yönündedir. Bu aylarda yapılan uygulamalar olumlu sonuçların alınmasında önemli rol oynar. Eğer yaz ayında yapılacak bir peeling işlemi sonucu aşırı sıcaklar yüzünden terleme durumunda kalıcı zararlar alışabilir. Peeling nerede yapılır sorusuna en doğru cevap hastane ya da güzellik merkezleri olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. peeling yapmak istiyorum ama derim erir diye korkuyorum lütfennnnnn akıl veririn banaa :S peeling de ölüm riski var mı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler