Permalı Saçlar İçin Bakım Önerileri – Permalı Saç Bakımı

Permalı Saçlar İçin Bakım Önerileri – Permalı Saç Bakımı

Permalı saçlar, kıvırcık görünüme ulaşabilmesi için çeşitli işlemlerden geçer. Ve bu işlemler sırasında saç tipine göre birtakım yıpranmalar oluşabilir. Eğer saçlarınıza perma yaptırdıysanız ya da yaptırmayı düşünüyorsanız permalı saçların bakımı hakkında birkaç bilgiye ihtiyacınız demektir. İşte permalı saçlarınızın daha sağlıklı ve de bakımlı görünmesi için yapabileceğiniz yöntemler.

Permalı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Perme işlemi, yıpratıcı olduğundan çok sık perma yaptırmamaya özen göstermelisiniz. Yılda 3 kereden fazla yaptırmak saçlarınız için zararlı olabilir. Özellikle boyalı ya da kuru saçlara sahipseniz bunu dikkate almanızda fayda var.Permalı saçlarınızı yıkarken dikkatli olmalısınız. Nazik hareketlerle masaj yapabilirsiniz. Saç köklerinize sertçe davranmanız zararlı olacaktır.Saçlarınız için saç kremi ya da farklı besleyici ürünler kullanabilirsiniz. Çünkü permadan sonra saçlarınız kuruyabilir ve saç kurudukça daha çok yıpranır. Nemlendirici etki sağlayan şampuan ya da saç kremlerini tercih edebilirsiniz. Saç kremi satın alabileceğiniz gibi kendi doğal saç kreminizi de oluşturabilirsiniz. Badem yağı ve de shea yağını karıştırarak bir saç kremi elde edebilirsiniz. Bu karışım hem saçlarınıza bakım yapar hem de nemlendirir.Perma sonrasında kullanacağınız ürünlerde amonyak olmamasına dikkat etmenizde fayda var. Normal ya da yağlı saçlar perma işleminden çok fazla etkilenmezler ancak yine de saçlarınıza nazik davranmaya ve doğru ürün seçmeye özen göstermelisiniz.Perma yaptıracağınız yere, tam olarak güvenmelisiniz. Çünkü perma işlemi esnasında kullanılacak olan ürünler saçlarınız yıpratabilir. Ya da sizde alerjik reaksiyon yaratabilir. Bu konuyu kuaförünüzle konuşmanızda fayda var.Eğer yaz aylarında perma yaptırdıysanız saçlarınıza ekstra bir özen göstermeniz gerektiğini de unutmamalısınız. Çünkü güneşin zararlı ışınları saçlarınızı kurutabilir ve bu da saçlarınızın yıpranmasına neden olur. Aynı şekilde deniz tuzu da kurumalara sebep olabilir. Yaz aylarında saçlarınıza düzenli olarak saç bakım maskeleri uygulamayı ihmal etmemelisiniz.Perma yaptırdıktan sonra saçlarınızın ciddi anlamda yıprandığını gördüyseniz, saçlarınızı kestirerek farklı bir model deneyebilirsiniz. Böylece saçlarınız sağlıklı uzar ve yıpranmış olan kısımlarından kurtulmuş olursunuz. Saçlarınız çok ince, güçsüz ya da cansızsa perma yaptırmak yerine daha farklı saç modellerine yönelmenizde fayda var.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler