Peruk Takma Hakkında Tüm Bilgiler

Peruk Takma Hakkında Tüm Bilgiler

Peruk Kullanımı Hakkında Detaylı Bilgi

Peruk kullanmayı isteyenler için hazırlanan bu yazıda sıfırdan başlayarak peruk hakkında tüm soruları cevaplandıralım

Öncellikle kişiler perukları kendileri rahat bir şekilde takabilirler. Genellikle film veya dizilerdeki bir kişinin yardımı ile peruk takma olayı senaryodan ibarettir. bayanlar içerisinde uzun saça sahip olanlar ise peruk başlarına takmadan saçlarını toplamaları peruğu takmalarını kolaylaştıracaktır. Saçıınız kısa, seyrek yada hiç yok ise peruğu takarken kayma gibi bir risk olmayacaktır. Saçınıza direk olarak oturacaktır

Saçı topladıktan sonra saçın arkada potluk bombe sorunlar oluşmaması için en doğru hareket saçın tokalarla yayılması olacaktır. Bu aynı zamanda daha düzgün bir görüntüye neden olur.

İstenildiği zaman takıp çıkartmak mümkündür. İsteğe bağlı olarak akşamları uyurken dahi takılı kalmasında problem yoktur. Her ne kadar peruk ile yatmak mümkün isede çıkartılmadığı takdirde saçın fönünde bozulma ve yana yatma oluşabilir.

Takılmasına Göre Peruk Modelleri

Farklı peruk türleri vardır. Bazı peruklar yapıştırılma sureti ile kullnılır. Bu şekilde kullanım kafa bölgesinde hiç yada sıfıra yakın saça sahip olanlarca tercih edilen modellerdendir.

Bir diğer farklı peruk modeli elastiki bir şablona sahip,kafayı tamamen kapsayacak ve bir çok kafaya göre uyum sağlayıp küçültülüp büyültülebilecek şekilde kullanılabilinen peruk türüdür..

Peruk Nasıl Takılır

İlk olarak saç uzunsa önce dengeli bir olacak şekilde ayarlıyoruz. Burada amaç peruğu taktıktan sonra şişkin görünmesini engellemek. Daha sonra saçı toplayıp yaydıktan sonra peruğu ön tarafından az bir kuvvet ile bastıralım. Bu adımdan sonra üzerindeki lastikleri açın ve arka tarafa yaydığımız saçı tamamen içine alacak şekilde ayarlayın.Peruğu taktıktan sonra bir diğer işlem ise kahkülünü ayarlamaktadır. Bu yüzden peruğu ileri geri hareketlerle uzun ya da kısa yapma imkanınza sahipsiniz. Peruğun yanında aldığınız peruk fırçası fırçası yardımı ile peruğa son şeklini aldırıp kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Kullanımı oldukça basit olan peruğu takmayı öğrendikten sonra ister sağlık ister estetik sebebinden olsun kullanmakta sorun yaşamayacaksınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler