Polirize Cam Nedir?

Polirize Cam Nedir?

Polarize camların hayatımıza girişi 1940 lı yılların başındadır. Oldukça etkili bir cam çeşidi olduğu için o yıllardan bu yana gözlük camlarının vazgeçilmezlerindendir. Güneşin yer yüzüne gönderdiği ışığın yerden ya da yere paralel cisimlerden yansıması sonrası göze gelmesini engeller. İlk olarak özel fotoğraflarda bu cam kullanılarak güneşten dolayı resmin kalitesini bozan istenmeyen yansımaları engellemek için kullanılmış olan polarize camlar şimdilerde neredeyse tüm kaliteli gözlüklerin olmazsa olmazı durumuna geldi.

Polarize cam olan gözlüklerin %75 oranında koyu olması gerektiği gibi renk seçenekleri de azdır. Genellikle koyu renkler ile yapılması gereken bu camlarda kahverengi ve füme renkleri kullanılır. Gözlere gelen yansımaları oldukça düşürdüğü için LCD, Led, cep telefonu veya tablet ekranlarında görüntü kalitesini biraz düşürür bu nedenle bu tür cihazları gün boyunca çok kullanıyorsanız gördüğünüz görüntüler biraz koyu görünse de gözleriniz için oldukça sağlıklıdır.

Bir gözlük camının polarize özellikte olabilmesi için yapım aşamasında polarize özeliği veren film tabakasının cama giydirilmesi gerekir. Bu şekilde cam polarize özelliği almış olur. Tabi ki şimdiki teknoloji ile bu işlemi yapmak oldukça basitleşti. Özellikle güneş yansımalarına karşı zaafı olan insanların ve katarakt ameliyatı olmuş kişilerin bu türden polarize camlı gözlük kullanmaları gerekir. Bu sayede gözlerini güneşin zararlı yönlerine karşı korumuş olurlar.

Tüm bunlar nedeniyle yüz yapınıza uygun bir polarize gözlük almanız gözünüzün geleceği için oldukça önemlidir.

polarize-cam

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler