Portakal Kabuğu Maskesi ile Cilt Bakımı

Portakal Kabuğu Maskesi ile Cilt Bakımı

Portakal kabukları içerindeki zengin bitkisel özler sayesinde cildi temizleyen ve deri hücrelerini yenileyerek gençleştiren etkili bir üründür. Bu yazımızda sizlere cilt bakımında portakal kullanarak tamamen doğal, etkili bir bitkisel bakım olanağından bahsedeceğiz.

Meyve tabaklarının vazgeçilmezi; c vitamini ve antioksidan açısından zengin olan portakal kabuğu cildiniz için muhteşem bir doğal kaynak vazifesindedir. Genellikle çöpe atılan portakalın kabuğundaki vitamin ve besleyici özellikler portakalın kendisinden çok daha yüksektir. Öyle ki portakal kabuğunun sahip olduğu yüksek miktardaki antioksidan, serbest radikallerle mücadele eder ve cildinizin genç kalmasını sağlar. Bu durumda cildin daha geç yıpranarak yaşlanmayı ve yıpranmayı geciktirir. Portakal kabuğunda bulunan sitrik asit; cildinizdeki ölü hücreler dışarı atılmasına sebep olur. Bu sayede cildiniziz daha parlak bir görünüm kazanır ve güzelleşir.

Portakal kabuğunun faydalarına devam edersek yapılan maskeler yüzde çıkan sivilceleri temizler, tıkalı gözenekleri açarak cildin hava almasını sağlar, siyah noktaların oluşumunu azaltır eder, yüzdeki yağ oranını dengeleyerek yağlı cilt sorununa çözüm üretir ve cilde parlaklık ve çekici bir görünüm kazandırır

Poratak Kabuğu Tozu Maskesi
Poratak Kabuğu Tozu Maskesi

Portakal Kabuğu Maskesi Nasıl Yapılır ?

Portakal kabuğu maskesi yapmak için aşağıdaki malzemeleri temin etmelisiniz. Gerekli malzemeler şunlardır.

  • 1 çay kaşığı bal
  • 2 çay kaşığı yoğurt
  • 3 adet portakal

Maskenin Hazırlanışı ve Uygulanış Süreci

Gerekli malzemeleri temin ediniz ve portakalın kabuklarını soyunuz. Portakal kabuklarını küçük küçük parçalara ayırıp su ile yıkayıp temizleyin. Ardında kurutmak için güneşe altında bırakınız. Portakal kabuklarını 3 gün boyunca güneşte kalmasını sağladıktan sonra kurumuş portakal kabuklarını blender kullanarak 5 dakika süresince toz hale gelinceye kadar çekiniz. Portakal Kabugu Maskesi Yuze Surme - Cilt BakimiElde ettiğiniz 2 çay kaşığı portakal kabuğu tozu içerisinde 2 çay kaşığı yoğurt ve 1 çay kaşığı balı ekleyiniz. Malzemeleri bir kapta iyice karıştırınız. Malzemeler karıştıktan sonra maskeyi kullanabilirsiniz demektir.

Maskeyi yüzünüz de uygulamadan önce yüzünüzü temiz olduğuna emin olmasınız. Bu yüzden maskeyi kullanmadan önce yüzünüzü durulamanız da fayda olacaktır. Bu doğal maskeyi gözlerinizi koruyarak yüzünüze ve boynunuza masaj yapar gibi sürme hareketi ile kullanmalısınız. Masajı 15 – 20 dakika boyunca devam ediniz. Bu süre içerisinde masken yüzünüze iyice nüfuz edecektir. Sürenin sonunda maske sürdüğünüz yeri ılık suyla durulayınız ve son olarak yüzünüze hızlıca soğuk su ile temizleyiniz.

Tarifini verdiğimiz bu doğal bakım maskesini haftada 2 veya 3 kere bu uygulamayı tekrarlayabilirsiniz. Portakal kabuğu maskesi cildinizi genç ve parlak kalmasını sağlayabilir ve yüz güzelliğinize katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler