Portakal Maskesinin Cilde Faydaları Nelerdir ?

Portakal Maskesinin Cilde Faydaları Nelerdir ?

Portakal cilt bakımında kullanılan ve oldukça faydalı bir üründür. Günümüzde pek çok pahalı güzellik ürünü içerisinde portakal veya portakal kabuğu özünü görmek mümkündür. Özellikle sağlıklı ve güzel görünen bir cilt arzulayan bayanların ilk tercih ettiği ürünlerden birisidir.

Bu yazımızda portakal maskesinin cilde faydalalarından bahsedeceğiz. Neden evde cilt bakımı yaparken portakal kullanmanız gerektiğini 11 madde ile açıklıyoruz.

Portakal Maskesinin Faydaları

Portakal Kabugu ile istenmeyen tuylerden kurtulun 4

 1. Portakal ve diğer narenciye meyveler içerik olarak anti oksidanlar açısından zengindir. Cildi korur, onarır ve deri üzerinde bakterilerin çoğalmasını engeller. Çünkü cilt üzerinde biriken bakteriler sivilce ve siyah nokta oluşumunu tetikler.
 2. Cilt bakımında kullanılan portakal cildin sıkılaşmasına yardımcı olur. Sahip oldunan cilt tonunu dengeler. Bu sayede cildin güzel, genç ve parlak görünmesini sağlar.
 3. Portakal özellikle akne sorununda son derece etkilidir, Genç kızlara yönelik sivilce ve akne tedavisinde oldukça etkillidir. Akne oluşumunu engelleyen sitrik asit doğal sivilce kurutucu olarak görev alır.
 4. Limon ile beraber kulalnıldığı zaman portakal sivilce izlerini çok az da olsa gizler.
 5. Portakal ile cilt bakımı sonucunda daha taze daha parlak görünmesini sağlar. Etkileyici bir yüze sahip olmak isteyen bayanlarca tercih edilebilir.
 6. Portakal cilt tonunu açmak için de kullanılabilir. Son 15 yılda portakal özü ile yapılan çok sayıda yüz beyazlatma kremi olması boşuna değildir. Portakal doğal bir cilt beyazlatıcı ve renk açıcıdır.
 7. Portakaldaki kalsiyum sayesinde sağlıklı kemikler ve dişlere sahip olabilirsiniz.
 8. Özellikle şiddetli sağlı ciltl problemi yaşayan bayanlarca portakal maskesi cilt bakımında tercih edilmelidir. Çünkü maske şeklinde kullanıldığında ciltteki istenmeye yağın yokedilmesini sağlar.
 9. Portakalda bulunan zengin antioksidanlar gençleştirici etki gösterir ve cildin yaşlanmasını geciktirir.
 10. Kanserin hemen hemen her türü ile savaşan portakal özellikle cilt kanserlerini de önleyici etki gösterir. İçerisindeki C Vitamini serbest radikallerden cilt hücrelerini korur.
 11. Çocukluktan kalma cilt lekelerini azaltır, zamanla yokeder. Ek oalrak ciltte biriken ölü deri hücrelerini temizleyerek derinin hava almasını sağlar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

 • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler