Pürüzsüz Yüz İçin Maskeler

Pürüzsüz Yüz İçin Maskeler

Doğal MaskeCinsiyet ayrımı yapmaksızın, kişi yüzünde pürüzlü, yorgunluk belirtileri veren ve estetik olmayan bir cilt istemez. Sivilceler, göze batan gözenekler, kırışıklıklar ve kabartılar cildin pürüzsüz yapısını bozmaktadır. Ayrıca uykusuzluk, stres, sivilceleriniz ile oynama gibi etkenler de cildin pürüzlüğünü almaktadır. Kozmetik ürünlerin çoğu cildin pürüzsüzleştirdiğini söylemektedir. Bu kimyasal ürünleri denemek yerine evinizde doğal maskeleri hiç denediniz mi? Limon, Zeytinyağı ve Bal MaskesiMalzemeler

  • 1 Kaşık Limon Suyu
  • 1 Kaşık Bal
  • 1 Kaşık Zeytinyağı

HazırlanışıMalzemeler bir kapta birbirine iyice karıştırılır. Elde edilen karışım pamuk ile yüze sürülür. 20 dakika maskeyi yüzünüzde bekletip daha sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. Maskenin etkisini arttırabilmek için gece yatmadan önce uygulamanız ve o şekilde uyuduktan sonra sabah durulama işlemini yapabilirsiniz. Cildin pürüzsüz görünüme kavuşmasını sağlayan bu maskeyi haftada iki defa veya üç defa uygulayabilirsiniz.Domates Maskesi Yumuşak ve pürüzsüz bir cilt için bir kaç domatesi robottan iyice geçirin ve püre haline getirin. Elde ettiğiniz domates pürelerini yüzünüze sürün ve 10 dakika boyunca bekletin. 10 dakika sonunda su ile yıkayarak durulayabilirsiniz. Günlük olarak yapılan bu maske gözeneklerinizi sıkılaştırır ve cildinizi pürüzsüz bir hale getirilir. Domates maskesi ayrıca sivilceleri de geçirmek için kullanılmaktadır. Sivilce olan yere uygulayarak 1 saat beklettikten sonra yıkayıp sivilcelerin geçmesini sağlayabilirsiniz.Kahve TelveleriKahvenin muhteşem tadı ve içilmesi yanı sıra doğal ve kuvvetli bir peeling kaynağı olduğunu söylemeden geçemeyeceğiz. Kahvenizi içip daha sonra telveyi yıkamak yerine, kurumadan önce avuç dolusu elinize alın ve yüzünüzü ovalayın. Cildinizdeki gözenekleri tıkayarak ölü hücrelerin atılmasını kolaylaştırır ve gözenekler sıkılaştığı vakit daha pürüzsüz bir hale getirecektir.Limon Suyu ile MaskeTaze sıkılmış limon suyunu yüzüne ve boynuzu sürerek 10 dakika bekletin ve ılık su ile durulayın. Bu uygulama cilt lekelerini ve yara izlerini geçirmek için çok etkilidir. Haftada bir veya günlük olarak uygulayabilirsiniz.Daha yumuşak ve pürüzsüz bir cilt içinse yarım limon suyunu yumurta akını ekleyin ve karıştırınız. Elde edilen karışımı yüzüne sürün ve 10 dakika daha bekletin. Daha sonra ılık su ile durulayın. Uygulamayı hafta bir defa veya iki defa uygulayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler