Romatizmaya İyi Gelen Besinler, Romatizma Çayı Ağrısına

Romatizmaya İyi Gelen Besinler, Romatizma Çayı Ağrısına

romatizmaya iyi gelen besinler

Romatizma Ağrısına İyi Gelen Besinler

Dünyada birçok insanın karşılaştığı Hastalıklardan biri de romatizmalardır. Romatizma kemik ile eklem veya kas inflamasyonu, şişlik ve ağrı nedeni ile oluşan son derece ağrılı bir durumdur. Aşınma ve yıpranma sonucu Bağışıklık sisteminin zayıf olduğu zaman artarak daha çok ağrı şişlik ve iltihabı neden olur. Her eklem romatizma hastalıklardan etkilenebileceği gibi her yaşta insanda romatizmal ağrılar çekebilir, kötü bu şiddetli ağrılar ile başa çıkmanın doğal yöntemleri nelerdir?

Romatizmaya İyi gelen Besinler

Romatizmal ağrılar oldukça can sıkıcı ve rahatsız edici olabilmektedir. Peki romatizma ağrısına iyi gelen besinler nelerdir?Romatizmaya Karşı Isırgan OtuÖncelikle Isırgan Otu iltihaplı romatizmaların karşı son derece faydalı bir bitkidir. Isırgan otunu kullanmanın pek çok yönetimi olduğu gibi ısırgan otunun en sağlıklı tüketimi Karadeniz Bölgesi’nde hazırlanan ısırgan otu çorbasıdır. Isırgan otu ile romatizma ağrılarını azaltmak mümkündür.Romatizmaya İyi Gelen KuşburnuKuşburnu romatizma ağrılarını gidermede kullanılabilecek doğal yöntemlerden biridir Kuşburnu reçeli çayı ve diğer ürünleri romatizma ağrılarını azaltır.  Romatizma ağrısına karşı iki fincan kuşburnu çayı etkili bir yöntem olabilir.Isırgan Otu Yaprağı ve BalDoğal antibiyotikler arasında yer alan son derece güçlü antibiyotik özelliği ile rahat romatizma ve iltihaplı eklem ağrılarına faydalıdır kuşburnu ile beraber tüketilebilecek olanlar ısırgan otu yapraklarının kaynatılarak üzerine bal katılması ile de ağrıyan bölgeye krem şeklinde sürülebilir.Ardıç YağıArdıç yağı romatizma ağrısı çektiniz bölgeye masaj yaparak uygulamanız Kas ve eklem ağrıları hafifletirken içeride toplamalı suyu dışarıya atmanız konusunda size yardımcı olur.Çuha ÇiçeğiÇuha çiçeği,  bu çiçeğini kaynatarak içebilir  çuha çiçeği ile romatizma ağrısına iyi gelecek yöntemlerden biri de mesaj yoluyla uygulamanızda ağrılarınızın azalmasında ve giderilmesinde Size yardımcı olabilir.Romatizmal Ağrılara İyi Gelen Doğal YağlarRomatizmaya Lavanta YağıEklemler için vazgeçilmezdir yağdır banka canımı ağrıyan eklem ve kaslara dışarıdan Masaj yaparak uygulamanız eklem ve kas ağrılarını azaltmanız da size yardımcı olur.Romatizma Ağrısı İçin Biberiye YağıBiberiye yağı da aynı şekilde romatizma ağrılarına iyi gelen yağlar arasında yer almaktadır çok bastırmadan Masaj yaparak uygulayabilirsiniz.Romatizmaya iyi gelen kekik yağıAğrıyan bölgenize uygulayacağınız masaj eklem ve kaslarımızı rahatlatırken ağrıların azalmasına neden olur ayrıca banyo suyuna bir miktar kekik veya kekik yağı  eklemeli ve Bulvar Yaylası yapmanız sizi rahatlatır.Menekşe YağıAğrıyan bölgeler için Menekşe yağı da kullanabilirsiniz romatizmal ağrılara iyi gelen bitkiler arasında menekşe yağı oldukça önemlidir.

Zeytinyağının Romatizma Ağrısı Kesici EtkisiZeytinyağı cildimize ve iç organlarımıza iyi geldiği gibi Romatizma ağrıları mız içinde kullanılabilir hemen Hemen herkesin elinde bulunan zeytinyağı kas ve eklemlerinizi  olarak ağrılardan kurtulmanızı sağlayabilir.  Zeytinyağı cildi nemlendirici etkisi ile kullanılabilir.Limonun Ağrı Kesici Etkisi Romatizmal Ağrıları DindirirLimon ağrıların giderilmesi ve azaltılması için oldukça etkili bir bitkidir ağrı kesici etkisi ile ağrıyan bölgenize kullanmanız mümkündür.Romatizmal ağrılara iyi gelen sebzelerC vitamini deposu olan domates kemiklere kuvvet veren özelliktedir,  romatizmal, siyatik ve böbrek hastalıklarına iyi gelen fasulyeyi romatizmal ağrılarınız için tüketebilirsiniz,  Bunun yanı sıra Romatizma hastalığı tedavisinde kereviz tüketmenizde faydalıdır.  Böbrekleri çalıştıran önemli bilim potasyum deposu olan pancar vücuttaki tuz oranını dengeler kemiklere büyük fayda sağlar.Hurmanın içerisinde bulunan yüksek orandaki Demir kemikler için son derece faydalıdır besin değeri yüksek ve önemli bir enerji kaynağı olan vurma doğal Müshil etkisi ne de sahiptir. Armutun da romatizma ve eklem kireçlenmeleri için kullanıldığı bilinmektedir. Eklem yerlerine masaj yapılarak sürülen biber romatizma ve eklem ağrılarını azaltıcı etkiye sahiptir. Biberin içerisinde bulunan maddeler ağrı kesici krem yapımında da kullanılmaktadır.romatizma çayı

Romatizma Çayı

Romatizma çayı ağrılar için papatya ve lavanta çaylarını tüketmenin ağrılarınızı azaltıcı etkisi varken, anason ve melisa çayı da  ağrı kesici özellikleri ile romatizma ağrılarının giderilmesinde kullanılabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Besinler Gelen

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler