Saç Bakımı İçin Püf Noktaları

Saç Bakımı İçin Püf Noktaları

Sizlere saç bakımı için püf noktalar vereceğim. Bu önerileri hayatınıza geçirdiğiniz takdirde, güçlü ve parlak saçlara sahip olacaksınız.

1) Çok kuru saçlar

Eğer saçlarınız çok kuru ise, saç diplerinize şampuana sürerek, hafifçe dağıtın. Böylece saçınızı durularken, saç diplerinize sürdüğünüz şampuan saçlarınıza akacaktır. Kuru saça sahip olanlar bu şekilde saçlarını yıkarsa, saçlarının daha fazla kurumasını engellerler.

2) Normal Saçlar

Şampuanınızı dairesel hareketlerle saçınıza yedirin. Saçınıza şampuan sürdüğünüz sürenin tam üç katını, saçınızı durulamaya ayırın. Unutmayın ki, şampuan artığı saçınıza kalırsa, saçlarınız matlaşıp kurur.

3) Çok ince saçlar

İnce telli saçlara yağlı ürünler kullanmamalısınız. Bu saç tipine sahip olanlar, nemlendirici sprey ile saçlarındaki elektriklenmeyi önleyebilirler.Sac Dogal Bakim

İkisi bir arada ürünler

İkisi bir arada ürünler hem yıkar hem de bakım yapar. Oldukça pratik olan bu ürünleri her gün kullanmamanızı öneririm. Bu ürünlerin bir çocuğunda silikon yağı olması bir dezavantaj. Silikon yağı kısa vadede saçları yumuşatsa da, silikon yağı içeren ürünleri uzun süreli kullanmak saçı ağırlaştırır.

Ilık su ile durulama

Kaşmir bir kazağı sıcak su ile yıkamak ne kadar yanlışsa, saçlarınızı da sıcak su ile yıkamak o denli yanlıştır. Mümkünse saçlarınızı soğuk su ile bu benim için imkânsız bir uygulamadır diyorsanız, saçlarınızı ılık su ile yıkayın.

Saç kremi

Saç kremi kullanırken, saç kremini kesinlikle saç diplerinize sürmeyin. Saç kremini saç uçlarınıza sürerek, saçınıza bakım yapın.

Fön kullanımı

Saçlarınızı yıkadıktan sonra, öncelikle saçlarınızı havlu ile kurulayın. Sonrasında, fön makinesini en düşük ayara alıp, saçınızı kurutmaya başlayın. Saçınızın tam kuruduğuna emin olduktan sonra, fön makinesini en yüksek ayara getirip, yuvarlak bir fırça ile saç şekillendirme işlemine başlayın. Yeri gelmişken belirtmek isterim ki, fön makinenizi başınıza çok yaklaştırmayın. Mümkünse fön makinesi başınızdan 15 santim uzakta olsun.

Tarak seçimi

Saçınız için plastik tarakları tercih etmeyin. El yapımı tarakları ya da kauçuk taraklar kullanın.

Sizlere saç bakımı için püf noktalar vermeye devam edebilirim ama öncelikle Saçlarınızı sevip, onları okşayın. Bu işlemi saçlarınızı yıkarken de yapabilirsiniz, canınız istediğinizde de. Sevildiğini anlayan saçlar, daha sağlıklı olarak size dönecektir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler