Saç Dökülmesine 10 Etkili Çözüm

Saç Dökülmesine 10 Etkili Çözüm

Saç dökülmesi sorunu hem kadınlarda hem erkeklerde sık karşılaşılan saç sorunlarından birisidir. Sağlıklı saçlara kavuşmak genellikle ihmal edilmesi, üzerine düşülmemesi veya genetik faktörlerden dolayı saç sağlığı konusu göz ardı edilmektedir.

Bu yazımızda sizler için saçı dökülenlere altın tavsiyelerde bulunacağız. Saçlar için bazı teknikleri kullanrak saç dökülmesine karşı durmanız ve saçlarınızı canlandırmanın mümkün.

Saç Dökülmesini Önleyecek 10 Etkili Teknik

 1. Zeytinyagi cilt nemlendirinve yumusatin- Cilt BakimiSaçlarının hemen altındaki kan dolaşımını hızlandırmak ve saç köklerini canlandırarak beslemektedir. Bu durumda sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlar. Eğer saç dökülmesi varsa dökülmesi durdurur. Bu amaçla zeytinyağı veya Hindistancevizi yagı kullanmalısınız. Bu yağlar ile saç diplerinize yaklaşık 4 dakikalık bir masaj bile faydalı olacaktır. Masaj sonrası saçlarınızı duruladıktan sonra ılık su ile masaj yaparsanız saç dökülmesini engellemek ve saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlamış olursunuz. Yağlar ile saç masajı saç dökülmesine iyi gelir ve saçları güçlendirir.
 2. Limonlu Bal maskesi ile cilt bakimiSaç dökülmesi tedavisinde kullanılan bir diğer yöntem ise, çok demlenmiş vaziyette alma parçaları ve kremsi Hindistanceviziyağı  kullanarak meydana gelen karışım, saç uzaması, kuru saçla, kaşınan saç gibi sorunların tedavisinde kullanılır. Yapmanız gereken limon suyunu ve alma yağını karıtırmak ve meydana gelen karışımı saç derinize yavaşça ve masaj yaparak kullanmaktır. Ardından eşarp yada bone ile saçınızı örtün gece boyunca bu şekilde kalsın. Gece boyunca saçta kalmasının amacı saç köklerinin derinliklerine kadar etkilemesini istememizdir. Sabah olduğu zaman şampuan ile saçınızı yıkayp temizleyiniz ve etkisini hızlı görmek için haftada 1 defa bu yöntemi kullanın ve saçınızın daha hızlı uzadığına ve güçlendiğini şahit olacaksınız.
 3. Aktarlarda satılan ürünleri doğru yöntemler ile kullanırsanız saç dökülmesini durdurabilirsiniz. Kokulu sardunya yaprakları (güçsüz ve kırılgan saçlara sağlığını geri getirmede oldukça yaygın birtedavidir) ise saçlar için oldukça faydalıdır. Aldığınız Sardunya yapraklarını cezve içinde 20 dakika kaynatınız. Beyazlaşana kadar bekleyiniz ve bu suyu süzerek ayırınız. Daha sonra banyoda saçınızı şampuanlandıktan sonra en az haftada iki kez saç durulaması için Sardunya suyunu kullanınız.
 4. Marul saç dökülmesi konusunda doğru şekilde kullanıldığı zaman oldukça faydalı bir üründür. Saç dökülmesini azaltmak istiyorsanız Bir demet marul yaprağını püre haline getiriniz. Ardından sıkılmış ıspanak suyunu mikser kullnarak marul püresi ile karıştırınız. Bu yöntemi haftada 1 defa saç derisi ve saç maskesi olarak saçınızda kullanınız.
 5. Biberiye KuruBiberiye dalları 1000 yıldır saç dökülmesi tedavisinde ana ürün olarak kullanılan bitkidir. Kullanımı: Bir tutam biberiye yaprağını kısık ateşte 20 dakika boyunca kaynatınız. Ardından sonra biberiye suyunu süzerek bir kaba boşaltın. Kap hava almamalıdır.Günde 1 defa saçlarınızı durulamak ibu suyu kullanın. Kap içerisinde biberiye suyu üç gün buzdolabında saklanabilir. Saç çıkartıcı ürünlerden birisi olan biberiye suyu saç dökülmesi sorunu tedavisinde kullanılmalıdır.
 6. Horozibiği
  Horozibiği
  Horozibiği çiçeği (yabani kadife çiçeği) yapraklarının suyu, saç tellerinin incelmesine karşı güçlendirmek için kullanılmaktadır. Horozibi çiceğinin özsuyunu elde etmek için, bir meyve sıkacağı veya mikser kullanabilirsiniz. İlaç her gün taze olarak yeniden hazırlanmalıdır, çünkü sulandıktan hemen sonra saça uygulanmaz ise tedavi edici özelliği ortadan kalkar. Horozibiği çiçeği sıvısı saç derisinde ve saçlarda ve saçları durulamadan önce yaklaşık 1 saat öncesinde sıcak su ile masaj yapılarak uygulanmalıdır. Saç dökülmesini engellemesine ilaveten, horozibi çiceği saçların gençleşmesinde ve yumuşamasında da önemli rol oynar.
 7. Kına
  Kına
  Kına bilindiği üzere saçları güçlendirmektedir. Kına, saçların parlak ve güçlü görünmesinde sağlar ve saç kırıklarını engeller.Saç bakım ürünü satın alan biriyseniz içeriğinde Kına özü içermesini tercih ediniz.
 8. Yonca
  Yonca
  Yonca suyu saç köklerini beslemek için 3000 yıldır kullanılan doğal bir saç bakım ürünü. Düzenli kullanıldığı takdirde saç dökülen kısımda yeni saçların çıkmasını sağlamaktadır.
 9. Soğan
  Soğan
  Soğan saç çıkartmada kullanabileceğiz ama kokulu bir bitkidir. Soğanın suyunu çıkartınız. Ardından saçlarınızı yıkamadan hemen önce soğan suyu ile saç derinize bir saat yavaşça masaj yapın.Saç bakımında soğan kullandığınızda güçlü ve sağlıklı saç oluşumu meydana gelir.
 10. Hindistancevizi ve Hindistancevizi Sütü
  Hindistan Cevizi Sütü
  Hindistancevizi sütü saçları güçlendiren ve besleyen harika bir üründür. Hindistancevizi sütü saçları gençleştirmekle kalmaz aynı zamanda saç köklerini besleyerek saç oluşumunu hızlandırır. Kullanımı: hindistancevizi sütü ile saç derinize masaj yaparak saçlarınıza dağıtın. Ardından bone veya eşarp ile saçlarınızı sarın ve bu şekilde gece uyuya yatın.Sabah olduğunuz ılık bir duş ile saçınızı temizleyin. Bu yöntem işe saçınızın yumuşak ve parlak görünecektir.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

 • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler