Saç Güçlendirici Maskeler

Saç Güçlendirici Maskeler

Saç Güçlendirici Maskeler

İş hayatının hareketliliği ve günlük koşuşturmacalar derken saçlarımız bu tempoya ayak uyduramaz ve yıpranma belirtileri gösterir. Buna ek olarak saç bakımı ihmal edildiği takdirde saçlardaki yıpranma kırklar ve dökülme olarak kendini gösterir.

Yıpranmış saçları eski sağlığına kavuşturmak ve saç tellerine bakım uygulamak için tercih edilen doğal maske tarifleri, düzenli kullanım sonrasında saçlara canlılık ve parlaklık kazandırıyor. Saç köklerini besleyerek güçlendiren bitkisel maskeler, saçların daha hızlı uzamasına yardımcı oluyor.

Elbette güçlü, dikkat çekici ve sağlıklı saçlar kavuşmak herkesin talebidir. Bu yazımızda sizlere önerdiğimiz maskelerden herhangi birini tercih ederek cildinizde kullanmaya başlayabilirsiniz. Hayatın yoğun akışından hasar gören saçları besleyerek ve güçlendirerek evde kolayca bitkisel doğal ürünlerle saç bakımı yapabilirsiniz.

Saç Güçlendirici Zeytinyağı Maskesi

Bal, Zeytinyagi Sac BakimiGerekli Malzemeler;

  • 2 çorba kaşığı bal
  • 3 çorba kaşığı zeytinyağı

Maske Yapımı ve Kullanımı

Öncelikle temin ettiğiniz Zeytinyağı ve balı cam kaseye dökünüz. Ardından tahta kaşık kullanarak iyice karıştırınız. Devamında kase içindekileri benmari usul ile bu karışımı ılık hale getirip saç diplerine ve saç uçlarına yedirin. Eğer saçlarınız uzun zamandır zayıf ve kırıklar var ise  maskede kullanılan malzemelerin miktarlarını eşit oranda arttırmanız size fayda sağlayacaktır. Saçınızda 15 dakika boyunca maskeyi bekletiniz. Sürenin sonunda şampuan kullnarak saçları yıkayıp saçınızdan temizleyiniz.

Öneriien kullanım sıklığı 2 haftada 1 defadır. Maskeyi düzenli olarak kullanmanızı saç sağlığı için tavsiyre etmekteyiz. Bu maske nemlendirici özelliği sayesinde saçlardaki kırılmaları önleyecektir. Maske sayesinde saç derisini besleyip saç tellerini daha da güçlendirebileceksiniz.

Saç Güçlendirici için Mayonez Maskesi

Muz, Mayonez Sac Bakim Maskesi

Maskeyi hazırlamak için aşağıdaki 2 malzemeyi temin etmelisiniz.

Gerekli Malzemeler;

  • 3 yemek kaşığı mayonez
  • 1/5 adet muz

Maske Yapımı ve Kullanımı

Malzemekleri temin ettikten sonra büyük sayılabilecek bir kap içerisinde muzları koyunuz. Muzu çatal kullanarak iyice eziniz. Devamında ezilmiş muzun içerisinde 3 yemek kaşığı mayonez katıp, Oluşan karışımı karıştırınız. 2.5 dakika boyunca karıştırma işlemine devam ediniz. Sürenin sonunda maskenin kullanıma hazır hale gelmiş demektir.

Saçlarınızı suyla hafifçe nemlendirdikten sonra bu karışımı saç diplerinden başlayarak tüm saçlarınıza sürün. Maskeyi sürdükten sonra streç film yada bone kullanarak saçlarınızı kapatın ve 45 dakika bekleyin. Sürenin sonunda şampuan kullanarak saçlarınızı ılık suda yıkayın. Haftada 1 kere tekrarlandığında saç derisinin temizlenmesini sağlayıp köklerin nefes almasını sağlayacak ve saçlarınızı besleyecektir.

Saç Güçlendirici Tarçın Maskesi

Bal, Tarcin, Hindistancevizi Yagi

  • 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı
  • 1 tatlı kaşığı tarçın
  • 1 tatlı kaşığı bal

Maske Yapımı ve Kullanımı

Hazırladığınız malzemeleri kap içerisinde karıştırmalısınız. Devamında  saç köklerine friksiyon haline yavaşça masaj yaparak saç köklerinin yemesini sağlayın. Saç üzerinde 15 dakika kadar maskeyi  kalması gerekmektedir. Sürenin sonunda sonra ılık suyla yıkayıp temizleyebilirsiniz.

Maske önerilen kullanım sıklığı 3 günde 1 defa kullanmaktır. Düzenli olarak saçlarınıza tarçın maskesi uyguladığınız takdirde saçlarınızın güçlendiğini ve canlılığını kazandığını fark edeceksiniz.

Saç Güçlendirici Biberiye Maskesi

Biberiye Yagi, Zeytin Yagi

  • Yarım çay bardağı biberiye yağı
  • 1 çay bardağı zeytinyağı

Malzemeleri karıştırdıktan sonra benmari usulü ılık hale getirin. Karışımı saç köklerine 10 dakika boyunca masaj yaparak sürün. Ardından streç yada bone ile saçlarınızı kapatıp 20 dakika bekleyin ve sonrasında ılık su ve şampuan yardımıyla maskeyi saçlarınızdan arındırın.

Maske önerilen kullanım sıklığı faftada 1 defadır. Düzenli olarak kullanmanız takdirde bu maske yardımı ile saçlarınızı güçlendirecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler