Krepe Balyaj Yapımı ve Faydaları RESİMLİ ANLATIM

Krepe Balyaj Yapımı ve Faydaları RESİMLİ ANLATIM

Saçlara krepe balyaj uygulaması yapımını ve krepe balyaj sırasında dikkat edilmesi gerekenleri anlatacağız.

Güzel görünen saçlar için kadınların saçlarına pek çok farklı yöntem uygulamaktayız. Özellikle son yıllarda yaygınlaşan bir krape balyaj uygulamasından bahsedeceğiz. “Ombre” olarak da bilinen krepe uygulaması, saçlara ışıltı veren ve saçın görüntüsünde dip kısımların koyu, uç kısımların açık şekilde boyanması demektir.

Röfle ile Krepe Balyaj Uygulamasının Farklı Nedir?

Krepe Balyaj Uygulaması resim 1Krepe balyaj uygulaması çoğunlukla röfle uygulamasına da oldukça benzemektedir Röfleden en önemli nokta olarak görünüm açısından daha doğal bir görüntü sağlaması durumuyla ayrılmaktadır. Bu krepeli balyaj uygulaması ister boyalı ister hiç boyanmamış saçlara kolaylıkla uygulanabilecek bir durumdur.

Günümüzde krepe balyaj uygulaması pek çok bayanın dikkatini çekmekte ve yaygınlaşmaktadır. Bu uygulamanın gün geçtikçe yaygınlaşmasının sebebi; krepe uygulamasının renk mantığını sadece saçlara değil artık gündelik kullandığımız şal, çanta, çorap, mont vb. objelere de rahatlıkla yansıtmaktadır. Bir an saçınızı krepe balyaj  uygulamasını düşündüğümüzde oldukça şık olmasının sebebi de budur. Bu özelliği sayesinde koyu renkten açık renge giden tonlar, alışverişlerde öncelik olarak tercih edilen modellerden birisi olmuş konumdadır.

Krepe Balyaj Uygulaması Nasıl Yapılır? Krepe Balyaj Yapımı

Krepe Balyaj Uygulaması resim 2
Resmi Genişletmek için Resme Tıklayın

Neden Krepe Balyaj uygulamasını tercih etmeliyim ? Krepe balyaj uygulaması popülerleşmesinin en büyük sebeplerinden biri, saçların dip kısımlarındaki boyaların değiştirilmemesinden ötürü dip boya sorununu da ortaya çıkarmıyor oluşudur. Demek istediğim uzun süre saçını boyatma derdi yaşamak istemeyen kadınların en çok ve güzellik açısından da en tatmin edici yöntemdir. Tavsiyem krepe balyaj yaptırmayı seçmeleri gayet yerinde bir davranış olacaktır. Kimi bayanlar krepe balyaj uygulamasının kolaya kaçmak olduğunu düşünsede ben önermekteyim.

Krepe balyaj uygulaması kadınlar isterlerse bir kuaföre giderek orada işini yapmakta olan kişilere saçlarını emanet ederek yaptırabilir ve isterseniz kendi evinizde saçlarına uygulamayı kendiniz saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Adım adım Evde Krepe Balyaj Nasıl Yapılır Anlatalım.

 1. Krepe balyaj uygulaması için başlangıç olarak bazı ürünleri temin etmelisiniz. Bu tarz saç bakımı ürünleri satan mağazalardan krepe setlerinin alınması gerekmektedir. Satılan bu setlerin içerisinde krepe tarağı, renk orieli(açıcı anlamındadır) ve saç folyosu gibi saç bakımı ürünleri mevcuttur. Bu ürünleri temin edip,  hazır hale getirdikten sonra saçları gürlülüğe göre eşit olarak tutamlara ayrılması şeklinde kullanılmaktadır.
 2. Saçları tutam tutam ayırdıktan sonra tek tek krepe tarağıyla uygulama yapılarak her seferinde bu tutamlar uçtan dibe olacak şekilde kabartılır. Saçlar kabardıktan sonra uç kısımlara oriel(renk açıcı) sürmelisiniz.
 3. Tüm saç tutamları uçlarına boyama işlemi yapıldıktan sonra bu kısımlar folyo kullnarak sarılarak kapatılır. Her bir tutam 5 dakikada bir kontrol edilir. Ortalama olarak 24-24 dakikalık süreçlerde bu ürünün saçta bekletilmesi önerilse de, istenilen tona göre daha koyu ya da daha açık bir renk için daha uzun ya da daha kısa saçlarda bu malzemenin tutulduğu da görülmüştür.
 4. Son olarak güzelce yıkanan saçlar kurulayın ve aynada saçlarnızın istenen ışıltılı ve güzel görüntü net bir şekilde belli olacaktır. Saçların uç kısmındaki açık renkler hem saçları dikkat çekici bir görüntüye kavuşturacak, hem de saçlardaki ışıltı saçların daha yoğun olarak gözükecektir.

Krepe Balyaj Nelere Dikkat Edilmeli

Krepe Balyaj Uygulaması resim 3
Resmi Genişletmek için Resme Tıklayın
 • Elbette en önemli mesele saç bakımı konusunda ihmalkar biri olmamanız ve zaten hali hazırda saç bakımı yapan birisi olmanız. Krepe Balyaj saçlarınızı kurtarmak için değil güzel görünmesi için vardır ve bu yüzden saç bakımı konusunda sınıfta kalmış bayanlar için bir mucize değildir.
 • Krepe Balyaj uygulamasına başlanmadan önce, mutlaka saçların yıkanarak günlük olarak saçlarda biriken kir ve toz tabakasından arındırılması gerekmektedir. Boyaya başlandıktan sonra da bu karışımların saç diplerine gelmemesine özen gösterilmesi özellikle belirtilmektedir.
 • Çünkü balyaj olarak hazırlanan boyaların saç diplerine geldiğinde saçları yakarak dökülmesine sebep olduğu bilinmektedir. Ayrıca saçların balyaj renginin koyu olması adına saçlarda bekletilen balyaj en fazla 45 dakikalık süreçler sonrasında mutlaka ama mutlaka saçtan bol su ile birden fazla seferde şampuan ile yıkanarak temizlenmelidir.
Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

 1. Ah be sizdemi düştünüz bu Network denecek adamın tuzağına aynı şekilde bizde düştük adama çalişma yaptırdık backlink çalişmasi 90 tlde para verdik sitemiz günlük 800 / 900 kişi giriyordu adam çalişma yaptırdıkdan sonra sitemize girişler 20 / 30 kadar düştü araştırdık ettik neden düştü diye Network denecek adamın yapmiş olduğu çalişmadan dolayi olduğunu ögrendik adam yeni kayıt edilmiş sitelerden bize link veriyor hiç bir otoritesi olmayan hiç bir allahın kulunun girmediği siteden link veriyor birde hep bahis sitelerine çalişma yapiyor yasalda değildir.. facebook link vermiş kimsenin olmadığı facebook sayfasından link vermiş twitter dan link vermiş bir allahın kulu girmiyor etmiyor görmüyor birde hediye hediye diye yazmiş raporda googlede bunları spam olarak algılamiş ve sıralamada olan bütün kelimelerimiz hepsi gitti onuda geçtim dolandırıcı adam konusunda yazmiş 50 forum tanıtımlar diye hiç bir tane yapmamiş , orada yazmiş 100 tane türkce imleme bookmark diye onlarında hiç birini yapmamiş bize rapor göndermiş eksik rapor adam akıllı yapilmamiş çalişmalar adam rapor içinde sölediklerin hiç biri yok edulardan govlardan link diyor edulardaki govlardaki linklerde çalişmiyor 20 tl domain kayıt etmiş oralardan link vermiş aynı yazıyı yüz tane yerde paylaşmiş paylaştiği yüz tane yerde googlenin hayatı boyunca girmediği siteler spam olarak algıladığı siteler hiç bir OTORİTESİ Olmayan siteler sizede rapor göndermiştir takip edin inceleyin forum tanıtım olsun bookmark olsun hiç birini yapmadan göndeiyor raporu takip edin bizim gibi sizde mağdur olmayin adam yüzünden ekmeğimizden işimizden gücümüzden olduk birde konusuna yorum yazıyorum yorumlarımı kaldırtıyor kimseler görmesin etmesibn diye bende bu şekilde yazıyorum içimden geldi için yazdım ettim hiç bir işe yaramadığını anlıcaksınız aksine sıralamda olan kelimeleriniz var ise onlarda gidicek aynı bizim gibi. 800 / 900 kişi giren sitemiz 20 30 düşürdü mahfetti sitemizi ekmeğimizi işimizi gücümüzü

  • 50-100 tl verip sitenizin şahlanacağını, her kelimede 1. sırada mı olacağını mı düşündünüz ki anlamadım ben. 50-100 tl ye siteniz şahlanacak olsa adam basar editörelere parayı alır makaleleri, kendine seo yapar parayı kırardı zaten.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

 • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler