Saç Kırıklarından Korunma Yöntemleri

Saç Kırıklarından Korunma Yöntemleri

Saç Kırıklarını Önleme Yöntemleri

Saç kırıkları tedavisi, Saç kırıklarından korunma, Saç kırığı bitkisel çözümlerİnsan saçı; vücudunun en fazla bakım isteyen ve özellikle bayanlar tarafından güzellik için bakım yapılması gereken bölümüdür. Saç bakımı; güzel ve etkileyici görünmek isteyenler ile sağlıklı saçlara sahip olmak isteyenlerce yapılmaktadır.

Bu yazımızda sizlere saç kırıklarınından korunma yöntemlerinden bahsetmek istiyoruz. Sonbaharın getirdiği hava değişiminin etkisi ile soğuk ve rüzgarlı havalarda kırık saçlar daha sık görülür. Sağlıklı saçlara sahip olmak ve güzel görünen saçlarının kapısını açmak için kırıklarına karşı alacağınız önemleri sıraladık .saç kırıklarınız olsun olmasın yazıdan edineceğiniz bilgileri saç kırıklarını engelleme amaçlı kullanabilirsiniz

Saç Kırıklarından Korunmak

 1. Saçınızdaki kırıklarını azaltmak için yapmanız gereken 2 ayda bir olmak üzere saçlarınızın uç kısmından
  Sağlıklı Saçlar
  Sağlıklı Saçlar

  kestirmek olmalıdır. Dikkat edilmesi gereken nokta kırıklardan kurtulmak için saçlarınızı büyük ölçüde kestirmemeniz gerektiğidir. Bu şekilde kestirirseniz saçlarınızın uzamasını engelleyecek hem de faydalı olmayacaktır. Bu sebepten ötürü sadece uç kısımlarını kesin veya kestirin. Bu küçük ve önemli ayrıntıya dikkat ederecek saçlarınızı kısaltınız.

 2. Saçlarınızı sık boyamayınız. Saç boyama işlemlerini 2 aydan daha kısa süre içinde tekrar etmemelisiniz. Nedenenini merak ediyor iseniz belirtelim; boyalardaki kimyasal içerikli boyalar saçlarınızı yıpratır ve saç uçlarını kırar.Hoş olmayan saç kırıklarına sahip bir saça sahip olmak istemiyorsanız dikkat etmelisiniz.
 3. Bir diğer önemli konu ise saçı tarama şekliniz ile alakalıdır. Saçlarınızı taramak istediğinizde saçınız ıslakken taramanız önerilir. Çünkü kuru saçlar tarandığında daha kolay kırılıp dökülecek ve yıpranacaktır. Saçı zayıflatacak bu durum saç kırıklarına dönüşebilir.
 4. Saç kremi kullanıyorsanız kullananalar tarafından tavsiye edilen ve beğenilen, belli başlı ürünleri tercih ediniz.Saç kremi gibi ürünler için profesyonel ürünlerden faydalanın. Burada önemli olan en pahalı saç kremi markasının ürününü satın almak değil en faydalı olan ürünü satın almaktır.
 5. Doş sonrasında saçlarınızı kurutmak için fön makinesi yerine kendiliğinden kuruması tercih ediniz. Fakat bayanlarda -özellikle uzun saçlı bayanlarda- bu durum sağlık açısından problem yaratabilmektedir. Duş sonrasında saçlarınızı ısı veren aletlerle kurutmak yerine kendi halinde kurumaya bırakmanız önerilir. Isı ile kurutan aletler kullanılacaksa mutlaka en düşük ısı ayarında kullanılmalıdır. Çünkü saç kurutma makineleri kişinin saç köklerini ve varolan saçı zayıflatır. Zayıflayan ve canlılığını kaybeden saç ise saç kırıklarına sebebiyet verebilir.
 6. Ev yapımı saça canlılığını kazandıracak nnarım yapan maskeler Kullanınız.

  Saçı besleyen ve güçlendiren doğal maskeleri haftada 1 veya tercihen 2 defa kullanmaya çalışınız. Düzenli olarak uygularsanız canlı ve güzel saçların önünü açarsınız. Bu tarz onarıcı maskeler kullamanızın sebebi zamanla saçların nemsiz kalmasıdır. Bu yüzden saç kırıları görülür ve bakımsız bırakıldığında tepe noktasına kadar ayrılır. Buda kişi için estetik görünmeyen bir saça sahip olmasına sebebiyet verir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

 • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler