Saç Kuruturken En Sık Yapılan 6 Hata

Saç Kuruturken En Sık Yapılan 6 Hata

Saçlarımızı kuruturken veya şekil verme amacıyla fön yaparken hemen hemen birçoğumuz benzer hataları yaparak saçlarımıza zarar veriyoruz. O an yaptığımız hataların sonucunu fark etmiyoruz belki ama uzun vadede bu hatalar kesinlikle güzelim saçlarımızın kırılmasına ve yıpranmasına sebep oluyor.

Saç Kuruturken Yapılan Hatalar

Sizin için en sık yapılan ve saçlarınıza oldukça zarar veren kurutma/fön hatalarını listeledik. Arasından mutlaka sizinde yaptıklarınız vardır, bunlara artık dikkat etmeyi unutmayın ?1) Saç Kurutmaya Sırılsıklam Saçlarla BaşlamakSaçlarınızı kurutmaya başladığınız zaman ne kadar ıslak saçlarla başlarsanız o kadar uzun süre ısı kullanmak zorunda kalırsınız. Buda saçlarınız için oldukça yıpratıcı bir şey. Kurutmaya başlamadan önce havlu yardımı ile saçlarınızın nemini almayı unutmayın.2) Saçlarınızı Fırçaya Sararak Asla Kurutmayın!Hemen hemen çoğu kadın saçlarını kuruturken, saçlarını fırça ile sararak direk olarak kurutma uyguluyor. Bunu sakın yapmayın! Saçlarınızı fırçaya sararak yoğun ısı uygulamak saçlarınıza inanamayacağınız kadar çok zarar verecek bir işlemdir.3) Fırça ve Tarak Seçimine Dikkat EtmemekSaçlarımızı kuruturken kullandığımız fırça ve tarak seçimi de oldukça önemli. Isınan ve saça takılarak kopmalara sebep olan metal fırçalardan kesinlikle uzak durmalısınız. Doğal hayvan kılı içeren fırçaları veya kemik tarakları kullanmak saçlarınıza hem zarar vermeyecek hem de daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.4) Aceleniz Mi Var? Sıcaklık Ayarı ile Oynamayın!Aslında hepimizin en sık yaptığı hatalardan birisi de yüksek sıcaklıkların saçlarınıza vereceği zararı küçümsemek. Yüksek sıcaklıklarda yapılan kurutma saç uçlarınızın ve saçların kırılmasına ve aşırı zarar görmesine sebep olur. Bu yüzden her zaman düşük sıcaklıkları tercih etmelisiniz. Yüksek sıcaklıkta kurutma yapmak ayrıca saç diplerinizin terlemesine sebep olacağından elektriklenme sorunu da yaratacaktır.5) Kuruturken Yöne Dikkat EtmemekBaşınızın tepesini kuruturken makineyi yukarı doğru tutmalısınız. Bu saçlarınıza hacim kazandıracaktır. Orta ve uç kısımlarda ise kurutma makinesini aşağı doğru tutarak kabarmaları önleyeceksiniz.6) Sadece Sıcak KullanmakSaçlarınızın fön işleminden sonra daha parlak görünmesi ve yapılan fönün daha dayanıklı olması için fön makinenizin soğuk özelliğini de kullanmalısınız. Kurutma ve şekillendirme işlemi bittikten sonra makinenizi soğuk tarafa ayarlayarak saçlarınıza son bir rötüş yapın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler