Saç Modelleri

Saç Modelleri

Saç modeli tercihinin bayanlar için önemli olduğunu biliyoruz. Sizler için bu sorununda çözümünü sade ve en güzel modelli resimlerini sizler için bir arada topladık. Aşağıdaki resimlere göz atmadan önce saç bakımı için ipucuna göz atınız.Evet hanımlar her gün farklı saç modelleri aramaktan yorulduysanız bu yazımız da sizlere oldukça sade ve hoş görünür saç modellerini sunduk. Yukarı da paylaştığım saç modellerini günlük hayatınız da kullanmanız oldukça basit ve uygun saç modelleridir.

Eğer aşağıda resimdeki saç modellerine geçmeden önce yapacağınız bir kaç püf noktası vermek istiyoruz.

İpucu : Bildiğiniz üzere Saç yıkadıktan sonra kabarmaktadır. Bunun olmasını engellemek için duşta iken saçınıza normalden az şampuan kullanın. Çünkü sürekli saçlarınızı şampuan kullandığınıda da saçınızın telleri daha sertleşecek ve kuruduğunda daha kabaracaktır. Saç kabarmasını önlemek için aşağıdaki saç modelini yapmadan önce daha az kabarmayı önlemek bunun içinde saçlarınız nemliyken saç bakım kremlerinizi kullanmanız olacaktır. Nemlendirici krem kullanıyorsanız kreminizi saç derinize ve sa dibinize sürmeden önce saç tellerinizin ortasından ucuna doğru sürmelisiniz. Acele saç yapmanız gerekiyorsa kurutma makinesini kullanacaksanız kuruturken uçlardan başlayarak dibe doğru değil de tam tersine saç diplerinden başlayıp uçlara doğru kurutunuz.

1- İkili Saç Örgü Modeli

Başlangıç olarak yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi klasik zincir örgümüz ile örülen saçlar istediğiniz yere getirdiğiniz de plastik veya bez toka kullanarak kuyruğu birleştirebilirsiniz.

2-Topuz Modeli

Size ikinci göstermek istediğimiz model ise ilk olarak saçlarınızı yana ayırınınız. Ardından örülecek tarafın daha kalın bir şekilde olmasına özen gösterin.

Saçınızın perçem olan kısmını bırakıp ortadan ikiye ayırın. Saçınızın dip kısmını bir bez tokayla ile toplayın. İki tane mini atkuyruğu hazırladıktan sonra ikisini birden kuyrukların diplerinden örmeye başlayın. Ördüğünüz saçınızın dip kısmını sarın ve tel toka ile tutturun.

3- At Kuyruğu ile Örgü

Saçlarınızın perçem kısmını ön tarafa ayırın ve geri kalan kısmı at kuyruğu gibi toplayın. Perçeminiz de kalan saçlarınızı arkada topladığınız at kuyruğuna doğru döndürerek sarılı bir şekilde tel toka ile tutturun. Eğer saçınızın uzun ise perçem de kalan saçlarınızı topuza sarmanız gerekmektedir. Ardından ise at kuyruğunun kısmından başlayarak zincir örgü tarzın da örün. Elle genişlettikten sonra saç modelimiz tamamlamış olmaktadır.

4- Fiyonk Saç Modeli

Bu modelimizde 3 aşamalı olarak bağladığımız saçlarımızı fiyonk haline getiriyoruz. Son kısım da ise kuyruk kısmınızı zincir örgü halinde örerek diğer kısıma tel toka ile tutturun.

5- Okul Saç Modelleri

Okula giden kızlarımız için bu modelimizde saçlarımızı tamamen toplayıp daha sonrasında perçem kısmından uç noktalarını kuyruk haline getirdiğimiz bölgeden ayırmamız gerekmektedir. Ardından ise başın üst kısmında klasik bir at kuyruğuna benzer modelin ön bölümünden saçlarınız ile bağladıktan sonra elle dağıtılarak istenilen modelimizi elde etmiş oluyoruz.

6- Okul Saç Modelleri 2

Bu saç modelimizde ön kısımdan zincir örgü ile ördüğümüz saçımızı arka kısımda kalan bölge ile birleştirdikten sonra sade modelimize kavuşuyoruz.

7- Salık Topuz Modeli

Bu saç modelimizde ilk olarak yan kısımların tepeden itibaren ayrılması ve kalan kısmı topuz yapmanız gerekmektedir. Ardından ise topuz yaptığınız kısmı püf hale getirip tel toka ile tutturun. En kolay saç modelleri arasında yer alan bu modelimiz basit ve hızlı olmasıyla bayanlar tarafından daha çok tercih edilmektedir.

7- Klasik Örgü Biçimi

Saçınızın bir tarafını ayırdıktan sonra kalan kısmı klasik örgü biçimde örün. Daha sonrasında ise ördüğünüz saçı atkuyruğu kısmıyla birleştirerek saç modelini sona erdirin.

8- Mısır Örgüsü Saç Modeli

Eğer sizde Mısır örgüsü sevenlerin en sık tercih ettiği bu modeli bir çok alan da kullanabilirsiniz. Düzgün ve dikkatli bir şekilde topladığınız saçlarınızı mısır örgüsü biçiminde incelterek örün. Daha sonrasında ise istediğiniz saç modeline kavuşmuş oluyorsunuz.

9-Gelin Saçı Modeli

Gelin saçı modelinde de kullanılan bu saçımız da bir önceki saç modelinde yaptığımız gibi saçın ön kısmında örülen saçlarımızı topuz haline getirip sararak modelimizi elde etmiş oluyoruz.

10- Tarihi Mısır Saç Modeli

Tarihi mısır filmlerinde sık gördüğümüz saç modelleri arasında bulunan modelimizde uygulanması için ilk olarak bir bölümün üst kısımdan itibaren örmeniz gerekmektedir.

Ardından kalan kısımları kalın bir şekilde örerek hafif toplu saçlar ile birleştirip yepyeni bir model elde edebilirsiniz.

11- Pipet ile Saç Modeli

Resimde görüldüğü gibi pipet ile kıvırcık yapmak istiyorsanız ilk olarak saç bakım kremi veya saç şekillendirici kullanmalısınız. Ardından uzun bir pipet ile sardığınız saçlarınızı yarım saatin ardından sonra açtığınız da kıvırcık bir görünüme ulaşmış olursunuz.

Aklınıza takılan konuları hemen aşağıda yorum olarak bize iletiniz. Bu şekilde saç modelleri hakkında aklınızda soru işareti kalmamış olur. Ek olarak bu konuda önerileriniz var ise aynı şekilde yorum olarak bize iletiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler