Saç Rengi Açma Yöntemleri

Saç Rengi Açma Yöntemleri

Saç rengi açma yöntemlerinde sizlere doğal yollar kullanarak şimdi istenildiği kadar ton açma işlemlerinden bahsedeceğiz. Bilindiği üzere doğal ve bitkisel ürünler kullanılarak saçları açmak fazlası ile mümkündür. Ayrıca bu saç rengi açma yöntemi, sizler için saç bakımı da uyguladığından dolayı iki farklı hizmeti birden almanızı sağlıyor.

Saç Rengini Açacak Bitkisel Formüller

1) Limon

Limon ile Güzellik
Limon ile Güzellik

Taze bir limon suyu yüzyıllardır kadınlar tarafından saç rengi açma yöntemi olarak kullanılmaktadır. Saçınız ıslak bir haldeyken, limon suyu uygulayıp 20 dakika kadar beklemeniz ve daha sonra durulamanız yeterli olacaktır.

Dikkat etmeniz gereken önemli bir husus vardır. O da limon suyu sürdüğünüz saçınızla güneşlenirseniz, renk açıcı kapsamında birkaç ton daha fazla etki alma durumu da söz konusu olabilir. Bu ebepten dolayı güneşe çıkmadan önce limon kullanmamanız önerilmektedir.

3)Güneşlenmek

Gunes ve Cilt BakimiGüneşlenmek, bayanlarda saç rengi açma konusunda oldukça faydalıdır. Güneşli bir günde, direkt olarak ışınlara maruz kalmanız sizlerin saçını direkt olarak açmaya yönelik bir işlemi ortaya koyar. Bu nedenden dolayı da cilt sağlığı açısından önemlidir. Ayrıca güneş kremsiz güneşlenmemenizi de öneriyoruz.

4) Karbonat Kullanmak

Pek çok kişi saç açma yöntemi olarak sirke kullansa da, aslen saç şampuanlarına alternatif olarak karbonat kullanmak sizlere epey iyi sonuçlar verecektir. Banyoya girip, saçınızı ıslattıktan sonra karbonat serpin ve şampuanlar gibi ovalayın. Doğal olarak saç rengi açmanız açısından önemli bir yoldur.

5) C Vitamini

C Vitamini sadece bedene alınması gereken günlük bir ihtiyaç değil, ayrıca kapsül olarak kullanılması doğrultusunda saç renginizi de açan bir üründür. 5-10 C Vitamini hapını ezin ve daha sonra sıvısını çıkartıp, şampuanınıza ekleyin. Bu karışımla beraber saçınızı yıkamak, bir süre sonra saç renginizin doğal olarak açılmasına yardımcı olacaktır.

6) Sirke ile Yıkayın

Elma Sirasi Sirkesi YapimiŞampuan kullanmaya gerek kalmadan, direkt olarak sirke kullanıp saçınızı yıkayın. Bir süre kadar kokma sıkıntısı çekebilirsiniz fakat doğal olarak saç rengi açmaya oldukça faydalıdır.

7) Siyah Çay

İçerisinde tanik asit barındırdığından dolayı saç rengini doğal yollarla açma konusunda oldukça faydalıdır. Saçınıza yarım saat kadar sürüp, bekledikten sonra doğal yollarla sizlerin saçını açacağını fark edeceksiniz!

8) Bal

Cilt Bakimi ve Bal cilt yumusaticiSaçınızı doğal yöntemlerle açmak istiyorsanız bal maskesi kullanmak sizlere kesin sonuçlar kazandıracaktır. Bu kapsamda saf su ile balı karıştırın ve saçınıza uygulayın. Yarım saat kadar saçınızda kaldıktan sonra şampuan ile yıkayın. 1-2 kullanım sonunda saçların doğal olarak açıldığını fark edeceksiniz!

7 farklı yöntem sunan web sitemiz, bayanlarda saç rengi açma kapsamında sizlere en iyi fikir çözümlerini sunmaktan da geri kalmamaktadır. Bu süreç zarfında ise en doğru ürünü tespit edip, uygulayarak siz de doğal yollar yardımı ile saçınızı açabilir ve saç bakımı konusunda muhteşem tespitler ortaya atabilirsiniz. Bu gibi yöntemlerin tamamı siz değerli kullanıcılara kesin sonuçlar kazandırır ve saç renginizi doğal yöntemlerle açmanız doğrultusunda imkanlar tanır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Bu harika bir şey. Saç rengin açıldığını bilmiyordum. Ünlülerin sexy görünmesinin sebeplerinden biriside bu olsa gerek. Kesin etkili mi bu yöntemler saç bakımı diye zaman kaybetyeyeim boş yere

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler