Saç Rengine Göre Makyaj Tavsiyeleri

Saç Rengine Göre Makyaj Tavsiyeleri

Mükemmel bir makyajın yolu saç renginden de geçmektedir. Daha güzel bir makyaj için saç rengiyle makyajın uyum içinde olması gerekir. İşte saç rengine göre makyaj önerileri

Sarı Saçlar İçin

saç rengine göre makyaj
Sarı saç rengine sahipseniz makyaj yaparken dikkatli olmalısınız. Çünkü sarı saçlarda makyajın önemi ayrıdır. Çünkü yanlış bir uygulama yaptığınız takdirde yüzünüz soluk ve cansız bir hale bürünebilir. Sarı saçlar için koyu tonlar ve pastel renklerde far uygulayabilirsiniz. Ayrıca kontür uygularken de dikkat etmelisiniz. Çeneye, alna ve yanaklara  hafif bir bronzlaştırıcı uygulayın. Allık seçiminizi ise şeftalı ve pembe tonlarından yana kullanabilirsiniz. Ruj seçimine gelirsek de, kahverengi rujlar tercihiniz olmasın. Yine şeftali, pembe tonlarında bir ruj sizin için daha iyi olacaktır.

Koyu Renk Saçlar İçin

siyah saç makyajı
Koyu renk, siyah saçlara sahipseniz  yoğun renkleri gayet rahat şekilde uygulayabilirsiniz. Bir odak noktası belirleyip oraya yoğunlaşırsanız kalan yerleri sade tutmalısınız. Örneğin,göz makyajına yoğunluk verdiyseniz nude ruj ve şeftali tonunda allık kullanmak daha iyi olacaktır. Orta cilt tonuna sahipseniz mavi tonlar ve şarap rengi size yakışacaktır. Ayrıca göz makyajında mor ve kahverengi renkleri harika görünmenizi sağlar.

Açık Kahverengi Saçlar

Açık kahve saçlarınız varsa bu sefer gözlerinizin rengine ve cilt tonunuza odaklanmalısınız. Şeftalı tonlarda allık kullanarak cildinizi canlı gösterebilirsiniz. Ruj olarak nude rujlardan ziyade turuncu, kırmızı tonlara yönelin. Far olarak nude renkleri kullanmanız güzel olacaktır.
 

Karamel Renk Saçlar

Far seçiminizi gri, yumuşak kahve ve bej tonlarından yana kullanabilirsiniz. Eyeliner olarak kahverengi eyeliner size hoş duracaktır. Allık olarak tercihiniz pembe tonlarından yana yapıp rujunuzu nude tonlarda kullanabilirsiniz.

Kızıl Saçlar

Koyu kızıl saçlara sahipseniz tercihleriniz nude tonlarda olmalı. Far olarak pembe tonları kullanabilirsiniz. Açık kızıl saçlara sahipseniz şeftali, pembe tonlarında allık kullanabilirsiniz. Saçlarınız zaten dikkat çekici olduğundan göz makyajınızda abartıya kaçmayın, toprak tonlarındaki farları kullanın, turuncu gibi çarpıcı farlardan kaçının.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler