Saçları Güçlendiren Bitki Kürü

Saçları Güçlendiren Bitki Kürü

Saçlarınızın daha parlak ve güçlü olması için, Saçları güçlendiren bitki kürü tarifi vereceğim. Öncelikle sorunun temeline inerek, saçları güçsüzleştiren sebepleri açıklayalım.

1) Saçların Zayıflaması ve Dökülmesi

Çeşitli sebeplerden dolayı saçların incelerek güç kaybetmesi olarak saç zayıflamasını tanımlayabiliriz. Günde 50- 100 arasında saç teliniz dökülüyorsa, endişelenmeyin. Bu dökülme oldukça normaldir. Saçınız bu miktardan daha fazla dökülüyorsa, ortada bir problem var demektir. Aşırı miktarda saç telinin dökülmesinin başlıca nedeni, saç köklerinin zayıflaması ve saç tellerinin incelmesidir.

2) Saç Zayıflamasının Sebepleri

Saç zayıflamasına sebep olan etkenleri inceleyecek olursak;

3) Hormonal Bozukluklar

Hormonal bozukluklar vücutta birçok probleme sebep olduğu gibi, saç zayıflamasına da neden olmakta. Dışarıdan saçınıza ne kadar bakım yaparsanız yapın, vücudunuzdaki hormon dengesini sağlamadığınız sürüce, yaptığınız bu bakımlar anlamsız kalacaktır.

4) Dengesiz Beslenme ve Stres

Sağlıklı beslenmediğinizde, vücudunuz yeteri kadar protein alamaz. Vücudunuzdaki protein eksikliği de açınızın zayıflamasına sebep olur.

Stresin faktörü de saçın zayıflamasına önemli ölçüde etki ettiği kanıtlanmış bir gerçek. Hayatınıza dengeli beslenmeyi dâhil edip, stressiz yaşamaya çalıştığınız sürece, saçlarınız güçlü ve parlak olacaktır.

5) Saç Bakımında Yapılan Hatalar

Boya, düzleştirme, perma gibi işlemler saçların zayıflamasına sebep olmakta. Ayrıca saçı çok sık yıkamak, yanlış taramak da saçı zayıflatır.

Bunların dışında; kullanılan bazı ilaçlar, kansızlık, yüksek ateş, kronik hastalıklar, mevsimsel dökülmeler, tiroid hastalığı, genetik faktörlerde saçları zayıflatarak, dökülmesine sebep olabilmekte.

 Saçları güçlendiren bitki kürü

Adaçayı ,Defne tohumu yağı ,Zeytinyağı ,Elma sirkesiVücudunuzda saç dökülmesine sebep olabilecek her hangi bir rahatsızlık yoksa saçlarınızı güçlendirip aynı zamanda koruyabileceğiniz, saçları güçlendiren bitki kürü tarifini sizlerle paylaşacağım.

Malzemeler;

  • Adaçayı
  • Defne tohumu yağı
  • Zeytinyağı
  • Elma sirkesi

Yapılışı ve Uygulanışı

Bütün malzemelerden 1 çorba kaşığı alıp, bir kâsede karıştırın. Bu karışımı bir fırça yardımıyla saçınıza sürün. Kafanıza bir bone geçirerek üç saat bekleyin. Daha fazla da bekleyebilirsiniz.3 saatin sonunda, saçınızdaki boneyi çıkartın ve saçınıza masaj yapın. Saçınızı yıkamadan önce, saçınıza sıcak-nemli bir havlu sarın ve 10 dakika bekleyin.10 dakikanın sonunda saçınızı yıkayabilirsiniz.

Saçlarınızı sevin ve okşayın. Sevildiğini anlayan saçlar size geri dönüş yapacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler