Sirke ile Saç Uzatma Tekniği

Sirke ile Saç Uzatma Tekniği

Sirke saç bakımı konusunda hakkı yenen ve pek çok faydası olmasına rağmen zararlı olarak bilinen bir üründür. Sirke ile Sac BakimiToplumda kokması ve zarar verdiğine yanlışına inanılması yüzünden bayanlar sirkeyi saçlarda kullanmamaktadır.

Sirke hakkındaki tüm bu olumsuz durumuna karşın incelmiş ve dökülen saçlar için muhteşem bir doğal saç bakım ve saç tedavi yöntemdir. Sirke kullanarak yazının devamında anlatacağımız şekilde kullanmanız takdirde saçlarının daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Saç bakım ürünlerine yüksek miktarda para harcamak yerine etkili doğal yöntemi evinizde.

Sağlıklı bir bayanın günlük 100 tel kadar saç dökülmesi normal kabul edilebilir. Belirttiğimiz 100 tel sayısı saçlarınızı şampuanlama ve tarama gibi saça müdahalede artabilmektedir. Bu durum saçlar için oldukça normaldir. Bu bilgileri paylaştıktan sonra tahmini olarak günde 100 telden fazla saç dökülmesi yaşıyorsanız bu durum artık saçlarınız için önlem alma zamanınızın geldiğine işarettir. Saçlarınızı korumak ve saç bakımını yapmak için pahalı kozmetik ürünler yerine öncelikle doğal yöntemleri evinizde denemenizi tavsiye ediyoruz.

Saçlarda Sirke Kullanımının Faydaları Nelerdir ?

  1. Saç köklerini güçlendirir ve dökülmelere direnç kazandırır.
  2. Saç derisinde temizler, derinlemesine temizlik yapması sayesinde kepek ve yağ oluşumunu azaltır.
  3. Saçların dış çeperi olarak adlandırılan kütikülleri korur. Bu sayede saçlarınızın dışarı etkilere karşı güçlü kalmasını sağlar.
  4. Saç derisindeki pH  oranını stabilize eder. Saç bakımında sürekliliği sağlar.
  5. Sirke saç derisindeki kan akışını hızlandırarak saç köklerine giden kan oranını arttırır. Bu sayede saçlarınızın daha sağlıklı beslenmesi olanağına kavuşursunuz.

Sirke ile Saç Uzatmak Mümkün mü?

Sac-Bakimi_sirkeyle-sac-uzatmakEvet sirke ile doğru kullanıldığı takdirde saç uzatmak mümkünmdür. Yapmanız gereken işlem saçlarınızın daha hızlı uzaması için, her şampuanlama sonrası sirke ile saçlarınızı durulamanız gerekiyor.

Sirkenin içine bir miktar su ilave ederek durulama suyu olarak kullanma amacıyla banyonuzda bulundurunuz. Sirkeli su ile saçlarınızı yıkamadan önce saçlarınızın tertemiz olduğundan emin olunuz. Bu sayede saç köklerine çabuk nüfuz edecektir. Bu yüzden saçlarınızı hazırladığınız karışım ile durulamadan önce temiz su ile iyice temizleyiniz.

Saçlar için en etkili sirke hangidir ?

Saçlarınızı sağlıklı uzatmak için sirke olarak en faydalısı elma şırası olacaktır. Elma Şırası, farklı sirkeler içerisinde en az koku kalacak elma şırası sirkesidir. Bu ğüf noktasına rağmen hala kokudan rahatsız olacaksanız. Karışıma bir kaç damla lavanta yağı damlatabilir ve güzel kokmasını sağlayabilirsiniz. Doğanın sizlere sunduğu farklı koku veren esansları sirkeye ekleyerek istediğiniz kokuyu elde edebilirsiniz. Bu durum sizin isteğinize ve hayalgücünüze bağlı bir durumdur.

Bu bilgilerden sonra evde Elma Şırası Sirkesi yapımından bahsetmek istiyoruz. Elma şırası sirkesini evde yapmak için tıklayınız. Konuyu takip ederek verilen tarifi deneyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler