Sağlıkla Parlayan Saçlar için Etkili Doğal Yöntem

Sağlıkla Parlayan Saçlar için Etkili Doğal Yöntem

Özellikle bayanlarca saçların parlak görünmesi önemli bir konudur. Etkileyici bir görünüme giden yolda saç bakımı çok önemlidir. Yıpranmış ve kırıklarla dolu saçlar güzel bir görüntü oluşturmaz. Bu yüzden çekici ve güzel görünmenin anahtarlarından biriside parlak saçlara sahip olmaktan geçmektedir.

Zentinyağı ile Güçlü ve Parlak saçlar

Sofralarımız da kendine yer bulmuş oldukça sık kullanılan hoş lezzetler katan zeytinyağı aynı zamanda saçlarımız Guzel ve Etkileyici Saclara Sahip Bayaniçin de oldukça faydalı bir üründür. Bu ürünü saçlar için hem de cilt için oldukça önemli onarıcı maddeler içerir. Zeytinyağı saçların köklerine nüfuz etmesi halinde saç köklerini güçlendirir. Saçlara parlak ve yumuşacık bir görüntü kazandırır Eğer yıpranmış saçlar sorunu yaşıyorsanız zeytin yağını hemen aşağıda anlattığımız şekilde kullanmalısınız.

Aşırı kuru saç derisi için, zayıf saç kökleri için ve parlak saçlar için zeytinyağını kullanmanız size fayda sağlayacaktır. Zeytinyağı da diğer bitkisel ürünler gibi pek çok faydası olan ürünlerdendir.
Sağlıkla saçlara sahip olmaya karar verdiyseniz yapmanız gerekenler kısmına geçelim. Sağlıklı ve parlak saçlara giden yol oldukça zahmetsizdir. Kolay bir işlemden sonra size parlak ve sağlıklı saçlara sahip olacaksınız .

Parlak Saçlar için Zeytinyağı Masajı


Gerekenenler

  • Kase
  • Zeytinyağı

İlk olarak zeytinyağını kaseye dökün ve parmak uçlarınızı ile elinizi yağa batırın. Daha sonra yağlı elleriniz ile kafa derinize dairesel hareketler yaparak masaja başlayın. Dairesel hareketler ile masaj yapmanızın sebebi deride kan Parlak-Guclu-Cekicii-SaglikliSaclardolaşımını arttırmak ve saç derisini yumuşatmaktır. Bu sayede saç kökleriniz oksijen ile nüfus edecektir. Bu sayede saç diplerinin  kendini yenileyecek ve saçlarının güçlenecektir.
Daha sonra kalan yağı ise saç diplerinden başlayarak saçlarınızın ucuna kadar eşit miktarda sürün ve otuz dakika kadar beklettikten sonra şampuan ile yıkayın.

Hazırladığınız saç bakım kürünü haftada bir defa uygulamanız sağlıkla parlayan saçlara ulaşmanız için yeterli olacaktır. Ancak eğer saçlarınız çok fazla kurumuş ve yıpranmış ise haftada iki kez uygulamanızı öneririm.

Saç Kırıkları için Zeytinyağı

Parlak saçlar için yukarıda anlattığımız zeytin yağini istiyorsanız sadece saç uçlarındaki kırık bölgeye uygulayabilirsiniz. Saçlarınızın kırık bölgesinde zentinyağini kullanarak kırık saç tellerinden kurtulabilirsiniz
Saç bakımı alanından en faydalı ürünler olan zeytinyağini denemenizi öneririz. Saçlarda yaşanan sorunları bitkisel yollarla çözmek isteyen bayanların ilk tercih edece ürünlerden birisi olmayı hakeder. Zeytinyağının saçlarınız için sağladığı faydayı, sağlıkla parlayan saçlara nasıl kısa sürede kavuştuğunuzu görünce bunu zeytinyağının yaptığına hem de o kadar kısa bir sürede yaptığına inanamayacaksınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler