Sarımsak ile Cilt Benlerini Yoketme

Sarımsak ile Cilt Benlerini Yoketme

Kimi bayanlarca güzellik beni olarakda bilinen genel olarak yüzde çıkan benlerdir. Bu benler kol ve kadınların göğüs bölgesinde görülebilmektedir. İstenmeyen ben ve yüz lekeleri pigment içeren kahverengi veya siyaha dönen deri hücrelerinin bir noktada toplanması ile meydana gelirler.

Aslında tıbbi açıdan baktığımızda bu yüz benleri insan sağlığı için zararsızdır. Fakat özellikle bayanlar estetik olarak yüzünde ben olmasından hoşlanmaz.

Evde Hazırlayacağın Karışım ile Benlerden Kurtulabilirsiniz.

Tamamen evde bulabileceğiniz malzemeler ile etkili bir ben yokedici karışım yapmak mümkündür. Bu sayede yüz benlerini yok edebilir veya benlerin rengini açabilirsiniz. Yüztıllardırdoğal çin tıp yöntemi sarımsak kullanmaktır. Bu yazımızda benlerden kurtulmak için sarımsağı nasıl kullanmanız gerektiğinden bahsedeceğiz.

Bu yöntem en basit şekliyle benin bulunduğu noktaya sarımsak sürmek değildir. Bu yüzden bu tarifi doğru şekilde kullanmayı bilmelisiniz. Bu sayede en doğru şekilde fayda sağlamış olacaksınız. Aşağıdaki tarifi okuyarak yüz beninizden nasıl kurtulacağınızı öğrenebilirsiniz.

Benleri Yokeden Sarımsak Kürü Nasıl Hazırlanır?

Cilt Bakimi yapan esmer bayan

Gerekli malzemeler;

  • Sarımsak
  • Vazelin
  • Yapışkanlı bandaj
  • Kaşık
  • Maskeleme bandı
  • Pamuklu bez

Öncelikle 1-2 diş sarımsağı kaşığın arkası ile bastırarak iyice püre haline getirin. Vazelin ile benlerin dışında kalan cildinizi kalın bir tabaka olacak şekilde kaplayın. Sarımsağın cildi yakma riski bulunmaktadır. Bu yüzden sarımsak püresini sadece yüz beninin olduğu noktaya uygulayın.

Yüz beninin etrafına (etrafındaki bölgeyi korumak için) maskeleme bandı yapıştırın. Sarımsağın yüz beninin etrafındaki cildinizi yakma ihtimali olduğu için sarımsak püresini sadece benin olduğu noktaya sürün. Pamuklu bez (veya pamuk) kullanarak sarımsak püresini benin dışına taşmayacak şekilde sürün. Sonra beni bandaj ile kapatın. Bandajı ve sarımsak püresini 4 saatten fazla yüzünüzde bırakmayın. Bu prosedür günde üç kez tekrar edilebilir ve 2-4 gün içerisinde gözle görülür değişim fark edilebilir. Sadece taze sarımsak kullanın.

Not: Bu yöntemin cilt sağlığına hiçbir faydası yoktur. Ama vücudunuz ever karşı reaksiyon gösterir veya malzemelerden birine alerjiniz varsa bu karışımı kullanmayınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Sarımsak ile böyle şeylere yapılabileceği ihtimalini vermiyordum denedim gerçekten başarılı sonuçlar aldım. Kokması kötü oluyor ama tedaviye yanıt vermesi güzel doğrusu.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler