Sarkan Cilt Nasıl Toparlanır?

Sarkan Cilt Nasıl Toparlanır?

Sarkan Cilt Nasıl Toparlanır?

Sarkan Cilt Nasıl Toparlanır?

Cildinizi güneş lekelerinden arındırabilirsiniz, dengeli bir beslenme, doğru cilt bakımı ile kırışıklıkları, düzenli egzersizlerle cildinizin sarkmasını geciktirebilirsiniz ancak yaşla birlikte cilt elastikiyetini kaybedecektir ve eninde sonunda kırışmaya, sarkmaya başlayacaktır. Cildin sarmasının ana nedeni zamanla kolajen üretiminin ve bunun sonucu olarak cildin esnekliğinin azalmasıdır. Genetik faktörler cildin hangi yaşta ve ne kadar sarkacağı konusunda etkili olmakla birlikte beslenme, güneşten korunma ve yüz egzersizleriyle sarkma geciktirilebilir.

Cilt Sarkmasına Karşı Çözümler

Antioksidan cilt bakım kremleri ve kolajen desteği sağlayan bakım ürünleri cildin esnekliğini daha uzun süre korumasına yardımcı olabilir. Kırışıklık kremleri genellikle cildin kolajen üretimini tetiklediği için sarkmaya karşı da bir önlem olarak kullanılabilir. Diğer seçenekleriniz ise yüz gerdirme, lazer ve liposuction gibi estetik müdahalelerdir.Yüz gerdirme, yanak bölgesinde sarkmalara ve genel olarak yüzdeki kırışıklıklara karşı yapılmaktadır. Lazerli uygulamalar, az sarkmış ciltleri toparlamak için kullanılan bir yöntemdir.Lazerle yüz dokusunda kolajen üretimi arttırılarak cilde esneklik verilebilir. Genellikle mide bölgesinde kullanılan, fazla yağları alma operasyonu liposuction ise, bazı durumlarda sarkma sonucu cildin üst tabakasında bulunan yağı almak için yüz bölgesinde de kullanılmaktadır. Uygulama sırasında çene, göz kapağı gibi bölgelere küçük iğnelerle müdahale edilerek buralardaki yağ alınır.Tabii tüm bu estetik operasyonların belli bir riski bulunmaktadır. Bu operasyonlar sonucu ciltte kızarıklık, morluk, şişlik oluşabilir. Yüz gerdirme gibi estetik cerrahi müdahalelerde ise kalıcı yara izleri, ciltte kalıcı veya tekrarlayan kızarıklıklar, cilt tonunun kalıcı olarak değişmesi gibi bazı riskler vardır. Pıhtılaşma, aşırı kanama ve sinir hasarı nadir olarak görünmekle birlikte bu tip operasyonların riskleri arasındadır.Sonuç olarak cilt sarkması yaşlanmanın ve yer çekiminin doğal bir sonucudur ve her insanda görülmektedir. Cildiniz sarkmadan alacağınız tedbirlerle bu süreci ileriye atabilirsiniz ancak tamamen engellemeniz mümkün değil. Cildinizi toparlamak içinse önünüzde hafiften ciddiye kadar geniş bir yelpazede risk içeren estetik operasyon seçenekler arasında yer alıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

  • YORUM
Facebookta bizi bulun

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.