Sigaranın Zararları için Cilt Bakımı Nasıl Yapmalı?

Sigaranın Zararları için Cilt Bakımı Nasıl Yapmalı?

Sigara İçenler için Etkili Cilt Bakımı

Sigara içen bireylerin ciltleri dış etkilere daha hassastır. Bu sebepten sigara içen bireylerin düzenli olarak cilt bakımı yapmaları gerekmektedir.

Sigara içen bayanlarda cilt daha beyazlığıı kısmen kaybeder. Bu bayanların cildi soluk ve cansız görünmektedir. Bu yazıda sizler için hazırladığımız doğal bakım maskesi sayesinde sigaranın cilde zararlarını en aza indirebileceksiniz. Bu sayede sigara içseniz bile canlı, parlak ve çekici bir cilde sahip olabileceksiniz.

Bu yazıda öğreneceğiniz cilt bakım maskesi olduça etkilidir. Sigaranın etkisinin yanında güneş lekelerini geçirir, yaın getirdiği lekeleri ve ciltte çıkan sarı lekeleri temizler. Daha da önemli olan bu maskeyi hazırlayıp kulllanmaya başladığınız zaman sigara kullanımını en az %50 azaltmalısınız. Daha temiz ve güzel bir cilde sahip olmak istiyorsanız maske kullandığınız günllerde daha az sigara tüketmelisiniz.

Sigara İçenlere Yönelik Cilt Bakım Maskesi

Maske yapmak için gerekli malzemeler şunlardır

  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 2 adet armut kabuğu
  • 3 damla limon suyu
  • 1/2 çorba kaşığı yoğurt
  • 1 çay kaşığı karbonat

Maske Yapımı ve Uygulama Süreci

Malzemeleri temin ettikten sonra orta büyüklükte bir kase içerisinde karıştırınız. Tüm malzemeler karıştıktan sonra 30 saniye maskeyi dinlendiriniz ve hemen ardından ciltte lekelerin bulunduğu bölgey maskeyi sürünüz. Maskeyi sürdükten sonra cildiniz üzerinde 15 dakika boyunca durmalıdır. Bu sürenin sonunda maskeyi cildinizi su ile durulayarak temizleyiniz. Bu sayede maskeyi cildinizden temizlemiş olacaksınız.

Maskeyi önerilen kullanım haftada 1 defadır. Her hafta düzenli olarak bu bakım maskesini kullanırsanız cildiniz lekeleren arınacaktır.

Uyarı: Maskeyi kullanan bazı ziyaretçilerimiz karbonat ve limonun alerjileri olduğunu bu maskeyi cilde sürünce farketiklerini öğrendiler. Bu sebepten dolayı alerji yaratması riski nedeniyle maskeyi önce kolunuzun iç kısmına sürüp 10 dakika bekleyin. Amacımız içerğindeki malzemelere karşı alerjiniz olup olmadığını öğrenmektir. Eğer alerjiniz olmadığını zaten biliyorsanız bu uyarıyı göz ardı edip maskeyi yaparak güzelliğie giden kapıyı aralayınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler