Sivilce İz Kalmaması İçin Yapılması Gerekenler

Sivilce İz Kalmaması İçin Yapılması Gerekenler

Sivilce sorunu pek çok genç ve yetişkin insanın ortak sorunudur. Sivilceler büyük oranda kendi kendine fiziksel baskı almaz ize iyileşmektedir. Fakat bazı sivilceler yaşam ve eslenme tarzı yüzünden ilerlemekte ve vücutta leke bırakacak konuma gelmektedir. Piyasada pek çok sivilce kurutucu ilaçlar ve sabunlar bulunmaktadır. Sivilcelerden sonra iz oluşmaması için pek çok doğal çözüm mevcuttur. Bu taktikler şunlardır.

yuzde-sivilce-tedavisi

  1. En önemlisi olarak sivilcelerin iz bırakmaması için sivilceleri sıkılmaması gerektiğidir.
  2. Sivilceler kuruduktan sonra kabuğunu çıkarmaya çalışmayın bırakın kendi kendine düşsün. cilt bakımında dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. Çünkü kuruyan sivilcenin kabuğu erkenden kaçuğunu soyar iseniz sivilcenin yüzünüzde izi kalabilir.
  3. Sivilcesi olanlar güneş ışınlarından uzak durmalıdır. İllede güzene maruz kalmanız gerekecej ise güneş kremi kullanmalısınız.
  4. Sivilcenin büyümesine izin verneyin ne kadar büyük ise iz kalma olasılığı o kadar büyüktür. Bu nedenle sivilceler büyümeden sivilce tedavisi yapılmalıdır.  Eğer büyüme devam ederise kremler veya ilaçlar ile kozmetik ürünler tercih edilebilir. Bu sayede yüzde sivilce çıkan yerin hemen müdahale edilerek erken kurutulması ve iri sivilcelerin söndürülmesi tedavisi sayesinde yüzde iz kalmasının önüne geçilmiş olacaktır.
  5. Sahte veya kalitesiz makyaj ürünlerini kullanmamalısınız. Alternatif doğal ürünleri tercih edebilirsiniz.
  6. Sivilceleriniz aşırıd derecede büyümüş ve sivilcelenme oranı ve ebatları fazla artmış ile tıbbi methodlara başvurmanız gerekecektir. Size en yakın sağlık kuruluşundan destek almalısınız.
Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Merhabalar sivilce sorunu yaşıyorum ve bu konunun bana şifa olacağını umit ediyorum. Sizler gibi profesyonellerin kaleminden bu yazı çıktıysa kesinlikle faydalıdır. Sağlık alanında bu yazılırız ile bizim gibi meraklı insanlara yardımcı oluyorsunuz. Teşekkür ederim herkes adına

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler