Sivilce Patlatma ve Zararları Var mı?

Sivilce Patlatma ve Zararları Var mı?

Sivilceler cilt üzerinde en olmadık zamanda çıkarlar. Öyleki bazen sivilce patlatmayı isteriz. Bzen bir davet yada önemli bir gece zamanıçıkan sivilceler kişinin canını sıkmaya yeter de artar. Bazen de hepimizim patlatmak için aynanın karşısında saatlerce uğraştığımız olur. Ama “Sivilce Patlatmayla” ilgili olarak yanlış bildiklerimiz var maalesef. Çünkü düşünmeden patlattığımız için, sivilce başımıza dert olabilmektedir. Bu yazımızda kontrolsüz şekilde sivilce patlatmanın zararlarından bahsedeceğiz.

Sivilce Patlatma ve Zararları

Güzellik uzmanları ciltte oluşan sivilce patlatılmasından kaynaklı, deri üzerinde izlerin kalacağınız belirtmekte. Zaten sivilce patlatma hakkında en çok sorulan soru Sivilce patlatılınca iz kalır mı? sorusudur. Özellikle ergenlik çağında gençlerin canını sıkan bir olaydır. Erken kimseler gençliğin verdi sabırsızlık ile sivilceleri patlatma eğilimini gösterirler.

Patlamaya tam hazır olan sivilceler, dayanılamaz ve patlatılır. Çoğu gencin şuan yüzünden izler varsa, o zaman patlatmalardan kaynaklı olan izlerdir. Bu nedenle, sivilce sıkmaları, patlatmaları ve bundan doğacak olan izlere hazırlıklı olun. Sivilce çıkmasından sonra yapılması gereken evreler vardır. Bunlara uyduğunuz zaman sorunda  sorular ile karşılaşmayacaksınız.

Sivilce Nasıl Patlatılır? Nasıl Patlar Sivilce ?

Yüzde çıkan sivilcelerin yok olması biraz zaman almaktadır. Sivilce çıktığı zaman kendiliğinden patlamasını beklemek biraz zaman alır. İnsan hayatı hızlı yaşayan bir varlıktır. İnsan aceleci olduğu için, sivilcenin hemen yok edilmesini ister. Ama aceleyle yapılan bu patlatma sonucunda yüzde bir iz kalır. Cilte sivilcenin büyüklüğüne göre iz büyük veya küçük olacaktır.

Sivilcenin derecesine göre bu değişir. Ne yazık ki, insanların yaptığı hataların en başında sivilce patlatmadaki yanlış kullanım yer alır. Sivilce patlatılırken, çok fazla sıkmamak gerekir. Kolonya kullanılabilir. Pamuğa bir miktar kolonya dökün. Döktükten sonra, sivilcenin olduğu yere bir elinizi bastırın. Diğer elle de pamuğu çok iyi derece yüze yaslama yaparak, sivilcenin üzerini sıkın. Bu işlemden sonra sivilcenin baş kısmı dışarıya doğru çıkmaya başlar. Bu sayede kısa sürede sivilce patlamış olur.

Sivilce Patladıktan Sonra Ne Yapılmalı?

Eğer bilerek yada bilmeyerek sivilceyi patlatırsanız yüzünüzde bu sefer iz kalmaması için gayret etmeniz gerekmektedir. Yani sivilce patladıktan sonra, krem ve jellerle beraber orayı temizleyin. Kremle beraber sivilcenin patlamış olduğu yeri güzelce temizlerseniz, orada iz ve sivilceden kaynaklı mikrop da kalmamış olur.

Bu şekilde sahip olduğunuz cilt tertemiz olacaktır. Fakat unutulmamalıdır ki sivilce sonrası temiz görünmesi için yüzünüzün nerede çıktığıda oldukça önemlidir. Eğer sivilceler çok büyük çıkarsa iz kalma ihtimalide artacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler