Sivilce Ve Cilt İzlerinin Tedavisi

Sivilce Ve Cilt İzlerinin Tedavisi

Sizler için, sivilce ve cilt izlerinin tedavisi nasıl yapılır sorusunun cevabını araştırdık. Birçok kişinin muzdarip olduğu bu sorunun çözümünü sunmadan önce, sorunun temeline inerek, sivilce izleri nasıl oluşur, öncelikle bunu konuşalım istedim.

Sivilce Lekeleri Nasıl Oluşur ?

Sivilceler iyileşirken, ciltte lekelenmelere ya da çukur bir görünüme yol açar. Yüzünüzde oluşan her sivilce bu şekilde sorunlara yol açmasa da, çoğu zaman sivilceler iyileşirken, ciltte pürüzlü bir görünüme sebebiyet verir.

Sivilce Ve Cilt İzlerinin Tedavisi

Sizler için, sivilce ve cilt izlerinin tedavisi için en etkili yöntemi araştırdık. Sivilce ve cilt lekeleri tedavisi için en etkili yöntem lazerdir. Cildin tüm tabakalarına ulaşabilen CO2 fraksiyonel lazer ile cildinizdeki leke ve izlerden kurtulabilirsiniz. Son teknoloji fransiyonel lazer ile cildin en yüzeysel tabakasından, en alttaki tabakasına kadar olan bütün katmanlar olumlu yönde etkilenir. Böyleye, CO2 fraksiyonel lazer sayesinde, cildinizin katmanları yenilendiği gibi, her türlü izden de arınır.

Lazer tedavisi ile sivilce izlerinden tamamen kurtulabilir miyim?

CO2 fraksiyonel lazerin, sivilce izlerini % 40 ile ,% 90 arasında yok edebilmekte. Günümüzde akne izleri üzerinde en etkili yöntem olarak bilinen C02 fraksiyonel lazer ile pürüzsüz bir cilde merhaba diyebilirsiniz.

Cildinizdeki izler küçük ve yüzeysel ise, CO2 fraksiyonel lazer ile tedavi edilme şansı o kadar büyüktür. Öyle ki, bu izlerden tamamen kurtulabilirsiniz. Yüzünüzdeki izler büyük ve derin ise, bu görünümden kurtulmanız için, bu izlere doldu uygulamak en mantıklı yöntemdir.

Ayda bir olarak uygulanan CO2 fraksiyonel lazer ile 4 ile 6 seans arası istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

CO2 Lazer Sonrası Ciltteki Görünüm Nasıldır ?

CO2 lazer sonrası cildinizde kahverengi bir pullanma ya da kızarıklık olabilir.3 ila 5 gün içinde, ciltteki bu belirtiler kaybolacaktır.

Lazer sonrası duş alabilir, cildinize soğuk buzla kompres yapabilir, nemlendirici krem ile cildinizi rahatlatabilirsiniz.

Leke Tedavisi Hangi Mevsim Yapılmalı

Eğer Fraksiyonel lazer ile leke tedavisi yapmak istiyorsanız, güneş ışınlarının az olduğu mevsimleri seçmelisiniz. Kış ayları bu tedavi için en iyi zamandır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

  • YORUM
Facebookta bizi bulun

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.