Sivilceler için Cilt Bakımı

Sivilceler için Cilt Bakımı

Sivilce için cilt bakımı , cildinde sivilce problemi yaşayanların mutlaka uygulaması gereken bir cilt bakım türüdür. Sivilce için cilt bakımı yaptıktan sonra sivilcelerin yavaş yavaş cildinizi terk edeceğini gözlerinizle görebilirsiniz.Sivilceler 7’den 70’e hemen hemen herkesin en büyük problemlerinden biridir. Genellikle ergenlik çağlarından başlayarak ilerleyen zamanlarda çıkar ve insanların korkulu rüyaları haline gelir. Sivilce genellikle cildi yağlı olan kişilerde daha çok çıkar. Kuru cilt tipine sahip kişiler sivilce problemi ile pek karşılaşmazlar.

Sivilce Neden Oluşur?

Sivilcenin oluşmasının birçok nedeni vardır. En büyük nedeni kişinin yağlı bir cilt tipine sahip olmasıdır. Bazen kullanılan ilaçlar, yenilen yağlı yemekler ve çekirdek gibi yiyeceklerde sivilce oluşumunu tetikler. Fakat kadınların en çok rastladığı neden ise ağda sonra sivilcedir. Ağda olduktan sonra özellikle şakak kemiklerinin oldukları bölgelerde çok fazla sivilce oluşur. Nedeni kıl köklerinin gitmesi ile o bölgenin açılması ve içerisine toz gibi maddeleri çekmesidir.

Sivilceler Neden Sıkılmamalıdır?

Sivilceler bazen küçük çıkar ve birkaç gün sonra kendiliğinden kaybolur. Fakat bazıları iri ve kırmızı çıkar. Bu da özellikle beyaz tenli insanların daha çok moralini bozar. Çünkü ciltleri beyaz olduğu için kırmızı sivilce direk belli olur. Özellikle de irini çıkmış ve beyazlamış bir şekilde patlamaya hazırsa daha korkunç görünür. İnsanlar bu görüntüden rahatsız oldukları için o beyazlığı sıkarak sivilcenin daha erken gitmesini sağlar. Sivilceler o şekilde daha erken gider fakat sıkılırken cilt zarar gördüğü için kalıcı iz yapar. Bu nedenle sivilcelerin sıkılmaması gerekir.

Sivilceler İçin Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Sivilceler için cilt bakımı çok önemlidir. Doktora giderek alınan kremler sivilceleri geçirse de evde doğal yolla hazırlanan kürler her zaman daha sağlıklı olur.1.Kür: Gerekli malzemeler limon ve bal. Yarım limon sıkılarak içerisine bir çay kaşığı bak eklenerek karıştırılır daha sonra karışım cilde sürülerek 15 dakika bekletilir ve ılık su ile yıkanır. Cildi yağlı olan kişiler bal eklememelidir.2.Kür: Gerekli malzemeler yoğurt ve bal. Bir yemek kaşığı yoğurt ile bir çay kaşığı bal karıştırılır ve karışım yüze sürülür. 15 dakika bekletildikten sonra ılık su ile yıkanır.  Bu kürlerden herhangi birini haftada üç kere yaparak birkaç ay içerisinde pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.Cildinizdeki sivilceleri doğal yöntemler ve sivilce maskeleri ile geçirmenin en kolay yolu sizler için açtığımız sivilce tedavisi kategorisindedir. Sivilce tedavisi kategorimiz sivilcelerinizi geçirmek için evde uygulayabileceğiniz en etkili sivilce maskelerini barındırır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler