Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları

Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları

Ergenlik dönemi ile birlikte yüzünüzde sivilcelerin çıktığını ve kötü bir görüntüye maruz kaldığınızı biliyoruz. Bayanların cilt yapısına bakıldığında erkeklere nazaran daha yağlı olduğundan dolayı bayanların sivilce sorununa maruz kalmaları daha fazla gözlenir. Bayanların sivilce sorunu ile başa çıkabilmeleri için birkaç yöntemi sizlerle paylaşacağız. Yazımızda bulunan maddelere uyarak siz de sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

 

  • Sivilceleri Kesinlikle Sıkmayın

Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları 3Yüzünüzde çıkan sivilceleri sıkarak patlatabilirsiniz. Bu kısa süre için sivilce  sorununa çözüm bulmanıza yardımcı olur. Ancak; kısa bir süre sonra özellikle de ergenlik dönemi geldiğinde patlattığınız sivilcelerin yeniden ortaya çıktığını ve daha çok olduğunu görürsünüz. Özellikle bu noktaya dikkat ederek çoğalmayı önleyebilirsiniz.

  • Sivilceyi Gördüğünüzde İlerlemesini Engelleyin

Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları 2Sivilciniz çıktığında onun ilerlemesini engelleyerek daha fazla sivilcenin yüzünüzde yuva yapmasına engel olabilirsiniz. Bunun için de başvurulan en yanlış yöntem fondöten sürmektir. Fondöten sürerek sadece çıkan sivilceyi kapatarak maske yaparsınız. Oysa kesin ve aynı zamanda da kalıcı bir çözün için fondöten yerine 30 faktörlük güneş kremini sürmeniz gerekiyor.

Tavsiye yazı:  Cildi Derinlemesine Temizlemek Ne Demek?

  • Elma Sirkesinin Sivilcelere Mucize Etkisi

Sivilcelerden Kurtulmanın YollarıElma sirkesi birçok kişinin uyguladığı ve aynı zamanda da kesin sonuç aldığı bir yöntem olmaktadır. Elma sirkesini su ile karıştırarak yüzünüzü yıkayın. Bunu özellikle gün sonunda yapmaya dikkat edin. Böylece yorulan cildinizin de dinlenmesine yardımcı olarak sivilcelerden de arınmış olacaksınız. Arama Terimleri:

    sivilcelerden kurtulma yollari
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler