Sivilcelerden Doğal Yollar İle Kurtulun

Sivilcelerden Doğal Yollar İle Kurtulun

Günümüzde sivilce pek çok insanın korkulu rüyası haline gelmiştir. İlk başlarda önemsenmez ve gözardı edilirler. Dakat sivilcelerin daha sonra çoğalmasıyla birlikte sivilce tedavisi için çareler aramak zorunda kalınılmaktadır. Öncelikle bu konuda kimsayal içerikli ilaçlar yerine doğal yöntemlere başvurmanızı öneririz. Cilt sağlığı için Kimsayal nitelikli maddeler son terihiniz olmalıdır. Sivilce için doğal yöntemler  ile sivilcelerinizden iz kalmadan kurtulabilirsiniz.

Sivilce için bitkisel maskeler kullanarak sivilcelerinizden doğal yollar ile kurtulmak mümkündürCildinizde yayılan ve iz bırakan sivilcelerini geçirmek için cildin temizlenmesi gerekmektedir. Temiz bir ciltte bakteriyel enfeksiyonu da minimuma düşecektir. Temiz bir cilt demek yeni hücre ve parlak bir cilt demektir. Bunun için evinizde sizde kolaylıkla cildinizi arındırmak için maskeler yapabilirsiniz. Bu yazıda anlatacağımız sivilce maskeleri ile sivilcelere elveda diyebilirsiniz.

Sivilcelerden Korunma Yolları

Bal ile Tarçın Maskesi

Bal antibakteriyer zengin bir içeriğe sahiptir. Aynı şekilde tarçında antibakteriyer özelliğini bünyesinde bulundurmaktadır. Her ikisi de bir araya gelince ortaya sivilceler için inanılmaz bir fayda sağlamaktadır. Sadece bununla da kalmayıp cildi daha sağlıklı ve parlak bir görünüme kavuşturmaktadır.

Maske Yapımı:

İki yemek kaşığı bal ve bir yemek kaşığı tarçını bir kapta karıştırınız. Hazırladığınız karışımı dairesel hareketler ile yüzünüze uygulayınız. Maskeyi 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayınız.

Su ile Karbonat Maskesi:

Su ve karbonat maskesiSivilceleri geçirmede çok etkili bir maske varsa da o da karbonhidrat maskesidir. Karbonhidratın hafif antiseptik özelliği bulunmaktadır. Bu sayede cilt üzerinde bulunan mantar ve bakteriler ile iyi savaşmaktadır. Karbonhidrat, cildin üzerinde gereksiz tüm atıkları yok ederek hücre yenilenmesini hızlandırmaktadır. Böylelikle cildiniz yumuşacık ve pürüzsüz olacaktır.

Maske Yapımı:

Karbonhidratı macun kıvamına gelesiye kadar su ile karıştırınız. Hazırladığınız karışımı dairesel hareketlerle yüzünüze uygulayınız. 15 dakika beklettikten sonra yüzünüzü artık yıkayabilirsiniz.

Sivilce İçin Aspirin Maskesi:

Sivilcelere iyi gelen aspirin maskesiHemen hemen her evde bulunan bir ilaç olan aspirin sivilce tedavisinde de kullanılmaktadır. İltihap önleyici özelliğine sahip olmasıyla, sivilce oluşumunu önlemektedir.

Maske Yapımı:

Bir aspirini ezerek kaba koyun ve üzerine iki veya üç damla su ilave edin. Hazırladığınız karışımı bir pamuk yardımı ile sivilcelerin üzerine yedirin ve 30 dakika bekleyin. Daha sonra ıslak peçede ile cildinizi temizleyin.

Sivilce İçin Papatya Maskesi:

Sivilcelere iyi gelen Papatya MaskesiGüzellik ürünlerinin vazgeçilmezi papatyalar sivilce içinde fayda sağlamaktadır. Papatya içerisinde bulunan papain enzimi ile iltihap önleyici bir özelliği vardır. Sizlerde sivilcelerinizden şikayetçiyseniz evinizde papatya maskesi yapabilirsiniz.

Maske Yapımı:

Bir adet papatyayı ezin daha sonra önceden yıkadığınız cildinize uygulayınız. 20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü durulayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler