Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulunur?

Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulunur?

Siyah noktalar herkesin canını sıkan ve hoş görünmeyen yüz kusurlarıdır. Özellikle cildimizin T bölgesi kısmında oldukça yaygın olurlar. Siyah noktalar bir defa oluştuğunda artık onunla sürekli mücadele etmek gerekir. Ama hiçbir kozmetik veya klinik çalışmalar %100 sonuç vermez. Çünkü siyah noktalar cildin gözeneklerinin temiz olmasından geçer ki bu da kişinin kendine düzenli olarak bakım yapması ile alakalıdır.

Siyah noktalardan daha önce başka bir konuda anlattığım soyulan maske ile kurtulmak mümkün. Bunun dışında düzenli peeling ile de siyah noktalardan kurtulunabilir.

Örneğin kahve telvesi ile yapılacak peeling yüzdeki siyah noktalarda etkilidir veya yine kahve telvesi gibi sert noktacıklar ile yapılacak başka peelingler de siyah noktalardan kurtulmaya yardımcı etkenlerdir.

Peeling yapmadan siyah noktalardan kurtulunur mu?

Evet siyah noktalar yalnızca peeling ile yüzümüzden uzaklaştıracağımız bir şey değildir. Bu anlamda cilde 3 günde bir doğal maskeler ile maske yapıp bu şekilde gözenekleri temizlemek ve siyah noktaları ciltten uzak tutmakta mümkündür. Maske ve peeling yapılan bir yüzde yine de siyah nokta çıkabilir. Bu anlamda cilt temizliğinin üç aşamalı olduğunu söylemekte fayda var. Peeling ve maskeden sonra mutlaka cilde uygun bir tonik ile tonik işlemi yapılmalı ve ardından cilt yapısına uygun krem ile nemlendirilme işlemi yapılmalıdır. Tonik, peeling ve maskeden önce cilt mutlaka uygun bir temizleyici ile sabah akşam temizlemenin dışında da temizlenmelidir. Alkolsüz tonikler tercih edilmeli ve peeling yaparken de cildi çizip zarar vermekten sakınılmalıdır. Sağlıkla ışıldayan siyah noktalardan uzak berrak bir cilt dilerim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

  • YORUM
Facebookta bizi bulun

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.